REPREZENTANT VANZARI (Limba Germana / Franceza/ Italiana) - IASI

ZUPFINESTRE SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

REPREZENTANT VÂNZĂRI (Limba Germană / Franceză/ Italiană)-IAȘI

Zupfinestre SRL, angajează persoană vorbitoare de limba germană, franceză și italiană - IAȘI
Ești din Iași?
Ești o persoană veselă, comunicativă, prietenoasă și sociabilă ?
Ai răbdare, initiativă și un spirit perseverent?
Ești o persoană responsabilă, matură și implicată ?
Ți-ar plăcea să lucrezi într-o echipă în care rezultatele tale să depindă doar de implicarea ta?
Crezi ca meriți să caștigi mai mult?
Dacă răspunsul este "DA!" la toate aceste întrebări, locul tău este la Zupfinestre SRL!

Ce trebuie să deții ?
• Vorbitor fluent de o limbă străină: Germană; Franceză; Italiană (cerință obligatorie);
• Angajament, responsabilitate, orientare către client și performanță;
• Cunostințe în utilizarea: PC, Microsoft Office (Word, Excel), Outlook, Internet;
• Pasiune pentru vânzări, bune abilități de comunicare scrisă și verbală, proactivitate;
• Comunicare și lucru în echipă;
• Dorința de autodepășire continuă, să nu te mulțumești cu ce ai ci să tinzi la mai mult, de a depăși noi praguri de vânzări;
• Experiență în vânzare consultativă;
• Abilități tehnice.

Descrierea jobului

• Păstrează zen-ul printre colegi și prospectează online companii B2B de profil;
• Contactează și se împrietenește telefonic cu clienții potențiali din Germania, Franța , Belgia sau Italia;
• Nu se lasă influențat negativ de un refuz și se ambiționează să sune în continuare;
• Testează ideii noi de abordare Telefonică cât mai creative;
• Întocmirea de contracte / activare cont client;
• Training specializat la locul de muncă;
• Trebuie să pună în aplicare cunoștințele acumulate pe parcursul training- urilor și să vândă produse precum ferestre pvc prin intermediul telefonului.
• Solicită constant feedback de la client pentru a se asigura că soluția găsită este cea potrivită pentru client;
• Compune oferta într-un soft dedicat domeniului de ferestre și uși din pvc;
• Urmărește situația încasărilor din portofoliu propriu de clienți.

Beneficii:
Salariul: 700 - 2000 euro format din :
- salariu fix
- comision din vânzări
- tichete de masă
- decont transport .
Vei lucra de Luni până Vineri 09:00 h - 17.30 h și vei avea weekend-urile libere;
Vei lucra împreună cu 6/8 colegi și vei colabora telefonic cu alți 7;
Vei lucra în zonă centrală;
Team building anual;
Deplasări în străinătate.

ZUPFINESTRE este unul dintre cele mai apreciate brand-uri românești din domeniul tâmplăriei care s-a extins și la nivel european. Pe parcursul a 13 de ani de experiență, am reușit să livrăm produse de calitate, atât pentru spații
rezidențiale, cât și pentru spații comerciale. Reputația noastră se bazează pe grijă pe care o avem față de clienții noștri, oferind servicii de vânzare, proiectare, producție, montaj și livrare în UE. Ne diferențiem prin construirea unor produse durabile care corespund celor mai înalte standarde, prin dezvoltarea unor soluții inovative și prin crearea unor relații de lungă durată cu furnizorii și partenerii noștri.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024