Gratis

REPREZENTANT VANZARI FARMACII

ORIGO MEDICAL

Candidatul Ideal

In cazul in care esti o persoana energica, plina de viata, cu zambetul pe buze in cele mai multe situatii si iubesti comunicarea activitatea pe care o propunem in cadrul acestui job s-ar putea sa ti se potriveasca perfect.
Ca sa fi un excelent om de vanzari, in primul rand trebuie sa fi om .
Trebuie sa ai motivație pentru vânzări, excelente abilități de comunicare, negociere și vânzări;

Încredere: increderea pe care o oferi, este increderea pe care o primesti

- Cautam un om integru, de caracter, care are valori si principii solide.
- O persoana, care spune intotdeauna adevarul, este onest, cinstit, transparent si corect.

Focalizare pe rezultate
- O persoană, care începe cu finalul in minte, se gandeste ce vrea sa obtina si unde vrea sa ajunga încă de la început.
- O perosoană care cauta mereu solutii in loc de scuze
- Abilitatea de a plănui foarte bine ziua, de a cunoaste prioritățile si a se ocupa prima data de ce este cel mai important.

Ascultare activa si empatie : scopul este de a asculta cu adevarat ceea ce ne transmite interolutorul..

Abilitati technice
- Cunoștințe MS Office;
- Studii medii/superioare
- De preferat cel puțin 1 an de experiență în vânzări business-to-business;
- Deplasarile în teritoriu și la/de la întâlniri/instruiri, este necesară;
- Trebuie să deți un permis de conducere categoria B, valabil;

Foarte important:
- Abilitatea de a susține o prezentare de produse de 30 min, in fata de 10-15 farmacisti
- Nu este o problema, daca nu ai experienta in domeniul farma, te vom invata noi :-)

Descrierea jobului

- În calitate de reprezentant de vânzări vei promova și vei vinde produsele companiei
- Conduci zilnic în mod independent un vehicul al companiei, în condiții de siguranță, în conformitate cu politica companiei;
- Faci mai multe opriri în timpul zilei de lucru stabilite pentru a comunica cu farmaciștii;
- Furnizezi informaţii despre produse și comunici beneficiilor lor in viata pacientilor.
- Înregistrezi toate vizitele efectuate zilnic la farmaciști, folosind un dispozitiv digital;
- Planifici și organizezi programul zilnic de lucru.
- Menții un program regulat de lucru;
- Respecți toate politicile companiei;
- Solutionezi rapid reclamațiile clienților prin investigarea problemelor;
- Urmăresti învățarea continuă și rămâi la curent cu cele mai recente date din domeniu;
- Te îmbraci corespunzător pentru poziția profesională;

Povestea Origo Medical începe în anul 2010, când doi tineri entuziaști, preocupați de sănătatea și liniștea familiei, decid că este momentul potrivit pentru a-și materializa visul. Încă de la început, compania noastră și-a propus să faciliteze accesul familiilor din România la produsele de înaltă calitate, iubite de familiile din toată Europa.
Au trecut anii și mereu descoperim produse ce pot face parte din rutina zilnică a unei familii, înlocuind produsele clasice cu unele naturale sau moderne. Dar totul a fost posibil pentru că facem munca cu pasiune și dedicare. Esența a fost mereu să aducem plus valoare în viața clienților noștri. Alegem cu grijă produsele pe care le aducem în România. Sunt unice și fiecare în parte este menit să îmbunătățească viața pacienților.

Activitatea noastră a început cu distribuția celei mai variate game de plasturi de o calitate excepțională. La scurt timp, am realizat potențialul mare al pieței și faptul că nevoia pregnantă era mult mai vastă, iar portofoliul nostru urma să se dezvolte.
Combinația de produse superioare calitativ și acțiunile de educare au avut succesul scontat, deoarece la scurt timp produsele distribuite de Origo Medical deveneau foarte apreciate în categoriile lor. Informațiile complete, produsele alese cu atenție și suportul ulterior vânzării definesc în continuare succesul companiei noastre în intrarea pe noi nișe.

Dacă îndeplinește cerințele de mai sus, trimite-ne CV-ul tau si poate chiat tu ve fi noul membru al familiei ORIGO MEDICAL!
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 22 Apr. 2024