Publicat 18 Feb 2019 | Expiră 21 Mar 2019

REPREZENTANT VANZARI FARMA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTE:
- buna cunoastere a pietei
- experienta in domeniul vanzarilor farmaceutice de minim 2 ani
- studii medii (studiile superioare prezinta avantaj)
- abilitati de comunicare, persuasiune si relationare excelente
- atentie la detalii
- focus pe rezultate, capacitatea de a duce la bun sfarsit sarcinile alocate;
- spirit de competitie si dorinta de reusita;
- organizeaza eficient informatiile si prioritizeaza corect activitatile;
- cunostinte minime PC;
- abilitati de lucru in echipa;
- persoana dinamica si sociabila;
- aptitudini de bun vanzator;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

• Promoveaza si vinde produsele companiei catre clientii din zona alocata
• Dezvolta si coordoneaza portofoliul de clienti ai companiei in zona de responsabilitate;
• Recupereaza creantele de la clientii din zona de responsabilitate in conformitate cu politica comerciala a companiei;
• Verifica corectitudinea soldurilor la zi ale clientilor din zona sa de responsabilitate;
• Confirma soldurile cu clientii din zona alocata annual sau la cererea departamentului Financiar;
• Negociaza si urmareste realizarea de contracte cu clientii companiei respectind politicile si strategiile companiei comunicate in cursul sedintelor de vanzari;
• Raporteaza activitatea la termenele si in formatul solicitat de companie;
• Raporteaza imediat catre Departamentul Farmacovigilenta al Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics SRL reactiile adverse/defectele de calitate ale medicamentelor din portofoliul companiei care ii sunt aduse la cunostinta indiferent de calea pe care le primeste (telefon , fax, mail, direct de la profesionistii din domeniul sanatatii, pacienti, etc;

BENEFICII OFERITE:
- salariu plus bonus pe target;
- telefon, tableta si masina de serviciu;
- instruire in tehnici de vanzare/ negociere/ comunicare ;
- ambient de lucru placut intr-un colectiv unit si dinamic

Farmaceutica Remedia Distribution&Logistics asigura vanzarea si distributia de produse farmaceutice si parafarmaceutice precum si servicii diversificate pentru mai mult de 2.500 clienti farmacii de circuit deschis:
*Farmacii independente
*Lanturi de Farmacii
*Spitale din sistem public si privat, Centre Medicale de Diagnostic si Tratament Ambulatoriu, Institute Clinice Nationale, Autoritati de Sanatate Publica si Ministerul Sanatatii
Distribuitori prin centrele logistice din: Bucuresti, Deva, Brasov, Craiova, Iasi, Pitesti, Tg.Mures, Timisoara.

Expirat
REPREZENTANT VANZARI FARMA  -  Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles