Gratis

Reprezentant vanzari Dolj - Mehedinti - Gorj

AGRI-ALIANTA SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • experienta minimum 2-3 ani in vanzari
  • experienta in vanzari utilaje agricole poate fi un avantaj
  • disponibilitate pentru deplasari dese

Competente:
  • capacitate de analiza si sinteza a datelor si situationala
  • usurinta in lucrul cu calcule in vederea vanzarii si negocierii
  • tehnici de vanzare - cel putin nivel mediu
  • competentele tehnice, dobandite si altfel decat academic, pot fi avantaj

Aptitudini:
  • usurinta in creearea si mentinerea relatiilor inter-personale
  • abilitati de planificare eficienta a programului de lucru
  • auto-control emotional

Calitati:
  • dorinta de a performa
  • dorinta de a se dezvolta / a invata
  • spirit de echipa

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
  • Prospectarea pietei locale, pentru identificarea de noi clienti potentiali
  • Administrarea relatiei si cresterea afacerii cu clientii activi
  • Planificarea si executia vizitelor si mesajelor telefonice/online catre prospecti si clienti
  • Consilierea clientilor in vederea alegerii celei mai bune solutii tehnice / financiare
  • Urmarirea directa a derularii si finalizarii contractelor de vanzare
  • Administrarea vizitelor in softul CRM al companiei

Societatea AGRI-ALIANTA este prezenta pe piata din Romania din anul 2007, fiind distribuitor al masinilor si echipamentelor agricole Kubota, Sampo Rosenlew, Ero, Dorez, Western.

AGRI-ALIANTA consiliaza producatorii agricoli in alegerea masinilor si echipamentelor agricole, oferind un service de calitate si o aprovizionare prompta cu piese de schimb.

Alaturati-va unei echipe dinamice!

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024