Gratis

REPREZENTANT VANZARI CONSTANTA

Roua Seminte S.R.L.

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal:
Roua Semințe este o companie de prestigiu în domeniul agricol, specializată în producția și distribuția de semințe de înaltă calitate pentru fermieri din întreaga țară.

Candidatul ideal trebuie sa detina urmatoarele abilitati:

Abilități de comunicare: Un bun candidat ar trebui să aibă abilități excelente de comunicare, atât în scris, cât și în vorbire. Capacitatea de a convinge și a crea relații bune cu clienții este esențială.

Experiență în vânzări: O experiență anterioară în domeniul vânzărilor, în special în vânzarea de produse agricole sau de grădinărit, poate fi un avantaj major.

Abilități de negociere: Candidatul ar trebui să fie capabil să negocieze cu clienții, să stabilească prețuri și termeni de plată, și să ajungă la acorduri avantajoase.

Cunoașterea pieței: Candidatul ar trebui să aibă o înțelegere aprofundată a pieței de semințe, să știe ce concurență există și să poată identifica oportunitățile de creștere.

Abilități tehnologice: Vânzările moderne implică adesea utilizarea tehnologiei pentru gestionarea clienților, monitorizarea stocurilor și alte aspecte. Abilitățile tehnologice sunt esențiale.

Persoană organizată: Vânzările necesită gestionarea atentă a programelor și a datelor clienților. Un candidat organizat poate gestiona mai eficient aceste aspecte.

Rezistență la stres: Vânzările pot fi o profesie stresantă, așa că candidatul ar trebui să aibă abilități de gestionare a stresului și să poată face față presiunii.

Atitudine pozitivă: O atitudine pozitivă poate influența în mod pozitiv relațiile cu clienții și abilitatea de a vinde produsele.

Mobilitate: În funcție de cerințele poziției, candidatul ar putea avea nevoie de mobilitate pentru a vizita clienții sau pentru a participa la târguri și evenimente de promovare a produselor.

Abilități de planificare și strategie: Un bun candidat ar trebui să fie capabil să dezvolte strategii de vânzare și planuri de acțiune pentru a atinge obiectivele sale.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Reprezentantul de Vânzări Roua Seminte este responsabil pentru promovarea, comercializarea și vânzarea produselor sau serviciilor către clienți potențiali și existenți. Obiectivul său principal este de a atinge sau depăși obiectivele de vânzări și de a dezvolta relații solide cu clienții.

Responsabilități principale:

Prospectarea clienților: Identificarea și contactarea clienților potențiali prin diverse metode, întâlniri față în față și participarea la evenimente.

Prezentare și demonstrație: Prezentarea produselor sau serviciilor companiei într-un mod convingător și informativ.

Negociere și închidere: Negocierea prețurilor, termenilor și condițiilor cu clienții pentru a încheia tranzacții profitabile.

Gestionarea relațiilor: Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții existenți, asigurându-se că aceștia sunt mulțumiți și continuă colaborarea cu compania.

Raportare și documentare: Întocmirea rapoartelor de vânzări, urmărirea activităților de vânzări și actualizarea bazelor de date cu informații relevante despre clienți.

Studiu de piață: Monitorizarea și raportarea tendințelor din piață, competiție și feedback-ul clienților pentru a aduce sugestii de îmbunătățire a produselor sau serviciilor.

Instruire și pregătire: Rămânerea la curent cu cunoștințele despre produsele sau serviciile oferite și cu tehnicile de vânzare pentru a-și îmbunătăți performanța.

Atingerea obiectivelor de vânzări: Lucrul în mod constant pentru a atinge sau a depăși obiectivele de vânzări individuale și de echipă.

Cerințe:

Experiență anterioară în vânzări sau domeniul relevant poate fi un avantaj.
Abilități excelente de comunicare și negociere.
Orientare către clienți și capacitatea de a construi relații durabile.
Abilități de planificare și organizare.
Rezistență la stres și abilitatea de a lucra sub presiune.
Cunoștințe tehnologice pentru gestionarea bazelor de date și a instrumentelor de vânzare.
Mobilitate și disponibilitate pentru deplasări, în funcție de cerințele poziției.
Permis de conducere valid.

"Sadeste profitabil",sloganul companiei noastre face parte din credinta si ADN-ul nostru, deoarece suntem o companie creata pentru fermieri. Infiintata in anul 2021 ,compania Roua Seminte se diferentiaza prin unicitate. Noi, Roua Seminte, cerecetam,testam si venim in fata fermierilor cu cele mai noi si performante soiuri de cereale paioase dar si hibrizi de porumb si rapita. Avem in portofoliu atat genetica Romaneasca de ultima generatie cat si exlusivitati de la multiple companii multinationale producatoare de seminte, specialistii nostrii va ofera o abordare diferita, inovativa, aproape de fermier.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024