Gratis

Reprezentant Vanzari B2B

Netrom Comunicatii

Candidatul Ideal

Organizat, persuasiv, integru, muncitor, inovator. Te regasesti in aceste caracteristici? Daca da, inseamna ca urmatoarele randuri pot fi de interes pentru tine. Netrom Comunicatii este o companie orientata spre inovatie, caracterizata prin grija pe care o ofera clientilor, partenerilor si angajatilor, orientati spre succes si in plina accensiune. Din 2003 si pana in prezent am devenit un jucator important in piata IT&C din Romania, deschizand mai multe sedii si avand o echipa extinsa in mai multe judete din tara.

In ce va consta activitatea ta?
- vei administra portofolii de clienti existenti din mediul de afaceri si institutional (B2B) si vei identifica informatiile relevante despre acestia in vederea initierii procesului de vanzare, iar ulterior vei promova solutii de telecomunicatii si IT din portofoliile TELEKOM ROMANIA si NETROM COMUNICATII cu obiectivul de a creste portofoliul de clienti, prin atragerea companiilor medii si mari/institutiilor care utilizeaza servicii de la alti furnizori din industrie - Farming
- vei negocia si vei finaliza procesul de vanzare prin contractare, conform termenilor agreati cu clientii, respectand procedurile existente;
- vei avea responsabilitati de dezvoltare a clientilor / vei consolida relatiile cu clientii abordati prin castigarea increderii acestora.

Ce asteptari avem in relatia cu tine?
- sa te caracterizeze responsabilitatea, etica profesionala, implicarea si proactivitatea, initiativa si orientarea catre identificarea de solutii.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Disponibilitate pentru un post cu activitate preponderenta de teren (Hunting) – implicit avem nevoie si de Permis de conducere Categoria B;
- Capacitatea de organizare autonoma a activitatii si identificarea facila a potentialilor clienti valorosi;
- Orientare spre indeplinirea obiectivelor; respectarea termenelor limita;
- Capacitatea de adaptare si asimilare rapida de informatii noi;
- Abilitati excelente de negociere si planificare;
- Comunicare excelenta scrisa si orala si competente de operare PC.

Beneficii:
- Salariu fix la care se adauga comisioanele calculate lunar si fara plafon, in functie de performantele si evolutia profesionala;
- Autoturism de serviciu 24/7, logistica IT moderna;
- Asigurare medicala privata;
- Posibilitatea unei dezvoltari personale continue prin training, mentoring si coaching.

Descrierea companiei

NETROM COMUNICATII SRL

Sediul central: Cluj-Napoca, str. Taietura Turcului

www.netromcomunicatii.ro

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024