Gratis

Reprezentant Vanzari B2B

mateco

Candidatul Ideal

Dacă te simți atras de posibilitatea de a lucra cu echipamente și ai o pasiune pentru domeniul vânzărilor, te invitam sa aplici pentru a vedea daca ești piesa lipsă din echipa noastră!
La noi fiecare zi este o șansă de a face ceva extraordinar, noi nu facem doar inchirieri de echipamente pentru acces si lucru la inaltime, ci facem lucrurile să urce la nivelul următor!

Ce ne dorim de la tine:
  • Iti place sa negociezi si sa duci lucrurile la bun sfarsit
  • Esti riguros si ai initiativa,
  • Esti pasionat de vanzari si de tehnologie, de lucrul cu oamenii, de succes profesional si iti place sa faci performanta oriunde te afli
  • Ai experienta intr-un domeniu adiacent constructiilor sau auto
  • Ai cunostinte tehnice de baza, utilajele din flota mateco de inchirieri fiind de ultima generatie
  • Ai cunostinte de limba engleza (nivel mediu-avansat)

Descrierea jobului

Cum arata o zi de lucru la noi:
  • Planifica strategia de vanzare pentru regiunea alocata, cu accent pe clientii cu potential ridicat
  • Prospecteaza permanent piata si sustine pozitionarea companiei, identificand noi oportunitati de afaceri, servicii si canale de distributie
  • Promoveaza serviciile oferite in functie de specificul si nevoia clientilor
  • Intocmeste ofertele comerciale si colaboreaza intern cu colegii implicati
  • Negociaza cu incredere si integritate conditiile contractuale si se asigura ca evolutia vanzarilor sa fie in concordanta cu obiectivele stabilite
  • Urmareste derularea contractelor si incasarea facturilor, lunar
  • Analizeaza piata, concurenta, gradul de satisfactie al clientilor si propune actiuni specifice cresterea cotei de piata
  • Construieste si mentine parteneriate durabile atat extern (clienti, autoritati, parteneri) cat si intern (in cadrul mateco – colegi, management, etc.)

Ce iti oferim:
  • Tichete de masă – la valoarea bruta de 40 RON/zi lucrata
  • Masina de serviciu
  • Comision in functie de performanta
  • Ore suplimentare platite prin adaugarea unui spor de 75% la salariu, corespunzator duratei acestora, conform legii
  • Concediu de odihnă: 21 zile/an + 1 zi liberă/an pentru ziua de naștere
  • Asigurare medicala privata – dupa 12 luni vechime in companie
  • Acces la programe de instruire si dezvoltare

mateco este un concern internațional cu peste 50 de ani de experientă, cu o rețea extinsă în 15 țări din Europa și America Latină. Oferim soluții complete de închiriere, având o flotă modernă de 40.000+ de unități disponibile în peste 160 de locații din lume.

Astazi suntem lideri ai pieței specifice B2B din Romania și cel mai bun partener de închiriere, preferat de clientii nostri din Europa de Est..

Cultura mateco are la baza integritatea, susținerea clientului, îmbunătățirea continuă, inovația și sustenabilitatea. Acestea sunt valorile în care credem si totodată, ele reprezintă angajamentul mateco față de clienții și angajații nostri, susținând impreună economia circulară și reducând impactul asupra mediului înconjurător.

mateco ‘your better way up’!

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024