Gratis

Reprezentant vanzari / Area Sales Manager

CROMATEC PLUS S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

- absolvent facultate de Chimie, inginerie chimica, biochimie, fízica etc. SAU de biologie celulara/moleculara, biochimie, biotehnologie moleculara etc.;;
- experienta in vanzari- experienta in vanzari B2B constituie un avantaj;
- entuziasm si atitudine proactiva in abordarea problemelor;
- abilitati de comunicare, usurinta in exprimare, initiativa, perseverenta;
- orientare catre obtinerea de rezultate concrete intr-un mediu competitiv;
- capacitate de organizare si planificare a activitatilor zonale;
- foarte bune abilitati de negociere;
- disponibilitatea de a invata;
- disponibilitatea pentru deplasari frecvente la clientii din aria de responsabilitate;
- permis de conducere categoria B;
- cunostinte operare PC

Descrierea jobului

- prezentarea portofoliului de produse si de servicii oferite de companie;- indeplinirea obiectivelor de vanzare prin satisfacerea nevoilor clientilor;
- indeplinirea obiectivelor de vanzare prin obtinerea de contracte cu clienti noi;
- identificarea clientilor targetati;
- identificarea celor mai bune solutii pentru activarea de noi clienti;
- negocierea/ incheierea de contracte;

- se ofera salariu fix + comision;
- lucrul intr-un mediu profesionist si dinamic in cadrul unei echipe tinere;
- stabilitatea si know-how ul unei companii in continua dezvoltare;
- acces la programe personalizate de training profesional si dezvoltare profesionala
- telefon mobil de serviciu;
- autoturism de serviciu;
- laptop de serviciu;
- beneficii corelate cu nivelul de indeplinirea obiectivelor

Angajatorul este distribuitor autorizat de echipamente de laborator pentru analize chimice, fizico-chimice, biologice, microbiologice etc., reprezentand unul din leaderii mondiali in domeniu.Compania este specializata in furnizarea de echipamente, consumabile, mentenanta si training specializat.
Domenii de activitate: chimie, fizica, biochimie, biologie, biologie moleculara, microbiologie.
Preocuparea companiei este de a creste cota de piata in vanzarea de solutii integrate pentru echipamente de laborator si de a deveni leader regional in domeniu.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024