Gratis

Reprezentant Vanzare Premium Brand (Divizia Farmaceutica)

QLT
3 poziții

Candidatul Ideal

Compania este lider mondial in domeniul suplimentelor nutritive si promotor al conceptelor avansate de sanatate prin inovatie si wellness. Promoveaza produsele in lanturile de farmacii, drogherii, plafare dar si la medicii de specialitate, prin divizii separate.

Cautam specialisti pentru urmatoarele zone:

1. sector 2, 3, 5 si Pitesti / Ploiesti- cu locatie in Bucuresti

2. Timisoara, Arad si Oradea- cu locatie in Timisoara

Important: Acceptam si specialisti cu studii medicale care au mai putina experienta in vanzare si promovare teren. Important este sa ai permis auto, sa fi disponibil/a la deplasari pe zona alocata si sa fi super motivat/a de aceasta oportunitate profesionala. Daca te regasesti in cele mentionate, te invitam sa ne trimiti cv-ul spre analiza si scrisoarea de motivatie (dupa caz) si direct la QLT. Mult succes sa avem!

Cerinte:
Experienta in promovare si vanzare farmaceutica a suplimentelor, parafarmaceutice sau OTC-uri;
Experienta in vanare pe domenii similare/conexe reprezinta avantaj: veterinar, optica, FMCG;
Disponibilitate la deplasari in cadrul zonei alocate;
Vizite conform planului in farmacii, plafare, drogherii;
Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul: nutritiei, farmaciei, biotehnologiilor;
Excelente abilitati de prezentare, comunicare si negociere;
Limba engleza nivel mediu;
Permis auto categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Indeplinirea obiectivelor lunare de promovare si vanzare a suplimente nutritive conform targetelor setate;
Promovarea etica a produselor din portofoliu in: farmacii, drogherii si plafare;
Crearea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii constructive farmaciile din zona alocata;
Vizite la clienti pe zona alocata;
Incheierea de relatii cu farmaciile partenere;
Documentatie privind fise de produse ce vor intra in promovare medicala si in farmacii;
Respectarea programului de lucru si al planului de vizite;
Intocmirea rapoartelor de activitate.

Oferta:
Pachet salarial (fix negociabil + tichete + bonus lunar);
Contract de munca stabil;
Traininguri si posibilitatea de dezvoltare in cadrul echipei;
Logistica necesara oferita de companie: autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil.

MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

"Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024