Gratis

Reprezentant tehnic vanzari

MAVIPROD S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Absolvent(ă) de studii medii/superioare
  • Cunoașterea pachetului MS Office (Word, Excel etc.)
  • Cunoștințe tehnice necesare identificării pieselor de schimb pentru utilaje agricole, industriale și forestiere
  • Experiență în utilizarea programelor de specialitate pentru identificarea pieselor de schimb
  • Abilităţi dе întreţinere şi dezvoltare a relaţiilor cu clienţii
  • Experiență în vânzarea de piese și utilaje agricole sau industriale
  • Experiență relevantă în vânzări B2B
  • Atitudine proactivă, bune abilități de comunicare și relaționare
  • Creativitate, ingeniozitate, flexibilitate în gândire
  • Eficiență și rigurozitate în organizarea activității
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat

Descrierea jobului

  • Participarea activă la elaborarea de strategii și organizarea campaniilor de promovare pentru produsele companiei
  • Analizarea zilnică a comenzilor transmise de către clienți
  • Identificarea şi contactarea potenţialilor clienţi noi, în vederea creșterii portofoliului de clienţi
  • Urmărirea încasărilor la termenele stabilite prin contracte a sumelor datorate de clienți
  • Identificarea de produse noi
  • Urmărirea realizării planului de vânzări
  • Participarea ca și membru activ al echipei de vânzări în activitățile zilnice din magazin
  • Furnizarea de informaţii privind produsele şi serviciile organizației
  • Pregătirea, întocmirea şi transmiterea ofertelor
  • Identificarea și ofertarea pieselor de schimb
  • Monitorizarea activității concurenței în vederea actualizării și/sau modificării strategiei de vânzare
  • Supervizează livrările de produse către client

Beneficii:
  • Mediu de lucru plăcut și competitiv
  • Suport continuu pentru creșterea profesională
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă
  • Contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată

MAVIPROD este o companie românească specializată în comercializarea componentelor și pieselor de schimb pentru utilaje, anvelope, articole pentru casă și grădină, bricolaj, dar și alte tipuri de produse, având un portofoliu diversificat. Deține în prezent o rețea națională cu 18 puncte de lucru în România, Ungaria și Republica Moldova și se mândrește cu propriul shop online, numit shop.maviprod.ro.
Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024