Gratis

Reprezentant Tehnic & Vanzari- EST

BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS SA

Candidatul Ideal

Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:
  • Gandire analitica si critica;
  • Cunoscator a legislatiei privind reglementarile din domeniul constructiilor;
  • Conoasterea STAS-urilor normative in vigoare;
  • Studii superioare tehnice, in domeniul constructiilor;
  • Cunostinte de limba Engleza;
  • Bune cunostinte de operare PC (Outlook, Excel, Word, PowerPoint);
  • Cunostinte AutoCad;
  • Bune abilitati de comunicare orala si scrisa;
  • Capacitatea de analiza si sinteza;
  • Rigurozitate si atentie la detalii.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

· Sustinerea activitatilor si proceselor desfasurate in cadrul Departamentului de Vanzari;
· Ofera suport si indrumare demonstratorilor tehnici;
︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂· Acordarea suportului tehnic Departamentului de Vanzari, arhitectilor,constructorilor proiectantilor si distribuitorilor, in santiere, online si prin telefon;
· Asigura analiza reclamatiilor si controlul interfetelor implicate in procesul de tratare a reclamatiilor;
· Participa la pregatirea expozitiilor si la organizarea standurilor de la targuri si expozitii;
· Raspunde de organizarea demonstratiilor practice a aplicarii/ utilizarii produselor la client, pe santiere, la targuri si expozitii;
· Organizeaza seminarii si sustine prezentari tehnice contructorilor si proiectantilor;
· Pregatirea si sistematizarea datelor in formatele solicitate;
· Colectarea datelor si a informatillor cu caracter tehnic, referitoare la concurenta;
· Mentinerea unei stranse colaborari cu toate departamentele, in vederea solutionarii problemelor cu caracter tehnic;
· Raspunderea asupra corectitudinii cifrelor si inscrisurilor din rapoarte, situatii, prezentari;
· Transmiterea in timp real a tuturor informatiilor necesare catre toate celelalte compartimente ale firmei;
· Participarea cu sugestii si propuneri la sedintele de departament;
· Asigura elaborarea si controlul specificatiilor si a documentatiei tehnice privind produsele astfel incit sa fie strict respectate prevederile legale;
· Cunoasterea si insusirea foarte buna a caracteristicilor fizice si tehnice ale produselor comercializate: cod, denumire, ambalare, conditii de depozitare si pastrare, preturi de vanzare conform ofertelor de preturi ale firmei;
· Ofera suport si asistenta in derularea unor proiecte de cercetare-dezvoltare.

Beneficii:
1.
Pachet salarial aliniat pietei + tichete de masa in valoare de 30 Ron/zi;
2. Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista si dinamica;
3. Echipament de lucru ( laptop, telefon de serviciu, etc.)
4. Prima de sarbatorire a jubileului in munca;
5. Zile de concediu supliemntare in functie de vechimea in munca;
6. Posibilitatea de dezvoltare profesionala.

Ascensiunea Grupului Leier către elita pieței materialelor de construcții la nivel internațional a început în urmă cu 55 de ani, prin edificarea primei fabrici de betoane a domnului Michael Leier, fondator și patron. Grupul Leier este activ in 7 state (Austria, Ungaria, Polonia, Slovacia, Romania, Croatia si Ucraina) in domeniul productiei de materiale pentru constructii, comercializarii si service-ul autovehiculelor premium, in cel imobiliar si al confectiilor metalice / ingineriei mecanice. Pe teritoriul Romaniei, grupul Leier detine 4 fabrici de productie si anume: BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS ., unul dintre cei mai mari producatori de caramida de la nivel national, s-a alaturat Grupului Leier in anul 2018. In prezent, fabrica de la Iasi produce blocuri ceramice si caramida, dezvoltand investitii in crearea unei sectii de productie a prefabricatelor de beton. Fabrica de la Sighisoara s-a alaturat Grupului Leier in anul 2019, fiind un puternic competitor al pietei de zidarie si singurul producator de tigla ceramic de la nivel national. In anul2020, fabrica de la Sighisoara a fuzionat cu Brikston Construction Solutions . Prima fabrica a Grupului se află la Unirea (jud. Alba), unde sunt produse prefabricate de beton: dale, pavele, sisteme de canalizare, elemente de zidarie si cofraj de beton. In anul 2021 Leier a inaugurat o noua fabrica cu profil de prefabricate de beton la Catcau (Jud. Cluj).

Publicat 19 Mai 2024 Reactualizat 19 Mai 2024 Expiră 18 Iun. 2024