Gratis

Reprezentant tehnic – comercial

SC MADRUGADA COM SRL

Candidatul Ideal

Cerinţe necesare ocupării postului:
  • Studii superioare – de preferat tehnice sau economice.
  • Persoană tânără, dinamică, flexibilă.
Aptitudini privind ocuparea postului:
  • Cunoştinţele în domeniul tâmplăriei din PVC sau din Aluminiu precum si experienta in utilizarea de programe de ofertare de tamplarie PVC sau Aluminiu sau de programe de proiectare in constructii reprezinta un atuu.
  • Cunostintele din domeniul arhitecturii, design-ului sau constructiilor constituie un avantaj.
  • Cunoasterea uneia sau mai multor limbi straine constituie un avantaj
  • Cunoştinţe de operare PC: Ms Office
  • Flexibilitate, excelente abilitaţi de comunicare şi de lucru în echipă;

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
  • Realizeaza activitatea de vanzare a produselor fimei incepand cu partea de ofertare si continuand cu urmarirea comenzii respective pana la finalizarea acesteia, trecand prin toate etapele specifice acesteia: prezentarea produselor firmei, proiectarea si realizarea ofertei de pret in software-ul specific, incheierea contractului de vanzare cumparare, lansarea in executie a comenzii dupa masuratorile in teren, programarea si urmarirea montajului si a fluxurilor financiare.
  • Mentinerea si gestionarea relatiei cu clientii respectivi ce implica urmarirea stadiului comenzilor acestora, urmarirea situatiei financiare si a livrarii sau montajului comenzilor.
  • Comunica si colaboreaza cu departamentele financiar – contabil, productie si livrari referitor la comenzile acestor clienti.
  • In caz de necesitate vine in ajutorul colegilor de departament preluand din clientii sau comenzile acestora pentru eficientizarea activitatii de vanzare.
  • Participă activ la şedinţele departamentale; vine cu sugestii de îmbunătăţire pentru atingerea obiectivelor firmei si pentru imbunatatirea activitatii proprii si in departament.
Se oferă:
  • Pachet salarial în funcţie de experienţa si abilitatile candidatului, cu posibilitate de negociere ulterioara.
  • Mediu de lucru tânăr şi atractiv
  • Condiţii moderne de muncă

SC MADRUGADA COM SRL este una dintre cele mai importante companii din domeniul tamplariei PVC/termopane si aluminiu de pe teritoriul Romaniei, cu tehnologii moderne si utilaje performante.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 31 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024