Gratis

REPREZENTANT MEDICAL

Clinica Prima Xray S.R.L.

Candidatul Ideal

• Experiență de 2-3 ani în vânzări, preferabil ca și reprezentant medical;
• Absolvent de studii superioare (domenii precum medicină, farmacie, biologie sau inginerie medicală constituie un avantaj);
• Determinare în atingerea obiectivelor propuse;
• Inițiativă, cu orientare către identificarea oportunităților de dezvoltare;
• Rezistență într-un mediu susceptibil de a genera stres, personalitate sociabilă, comunicativă și deschisă;
• Orientare către client, capacitate de identificarea a nevoilor de bază ale acestora;
• Construirea relaţiilor cu clienţii ţintă în scopul de a îmbunătăţi cunoaşterea serviciilor promovate;

Descrierea jobului

• Dezvoltă și gestionează portofoliul de clienți;
• Vizitează şi informează sistematic medicii în legătură cu serviciile pe care le ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀promovează;
• Raportează săptămânal şi lunar superiorilor vizitele realizate la cabinetele medicale şi spitale;
• Analizează şi caută informaţii despre firmele concurente;
• Prospectează piaţa de profil şi identifică noi oportunităţi de vânzare;
• Iniţiază şi dezbate cu echipa strategii de promovare a serviciilor;
• Analizează informaţiile, evaluează rezultatele şi alege cea mai bună soluţie pentru rezolvarea problemelor;
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 19 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024