Gratis

Reprezentant medical

CROMA PHARMA ROMANIA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare (licență)
  • Experiență minimă de 2 ani în vânzări (promovare produse și vânzări directe)
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu
  • Permis de conducere categoria B
  • Abilități bune de operare PC, inclusiv Microsoft Office
  • Abilități solide de prezentare și comunicare, atât verbală, cât și în scris
  • Demonstrează implicare, inițiativă, organizare și orientare către soluții și rezultate
  • Capacitate de lucru în echipă

Descrierea jobului

  • Promovează produsele companiei către medici (dermatologi și chirurgi plasticieni) din instituțiile de stat și private, în zona alocată
  • Programează și susține prezentări de grup, workshopuri, mese rotunde sau alte tipuri de reuniuni profesionale sau științifice, în conformitate cu strategia și politica de marketing și promovare a companiei
  • Configurează, întocmește și transmite rapoarte cu informații precise, corecte și complete, referitoare la întâlnirile și activitățile curente
  • Asigură contactul cu clienții alocați pentru rezolvarea problemelor identificate în activitatea zilnică
  • Colectează informații din piață care pot indica nivelul de cerere pentru produsele comercializate
  • Dezvoltă și implementează strategiile de marketing ale companiei, în vederea atingerii targetelor lunare
  • Gestionează cu acuratețe datele clienților din teritoriul alocat și le completează permanent, pentru dezvoltarea parteneriatelor

Fondată în 1976 de către farmaciștii Gerhard și Karin Prinz, la Viena, Croma-Pharma este o companie de familie cu sediul în Austria, care deține și o fabrică de seringi cu acid hialuronic (HA). Cu 550 de angajați, 15 filiale în Europa și Brazilia, două întreprinderi cu capital mixt și 60 de parteneri de export exclusivi, compania își distribuie produsele pe 80 de piețe la nivel global, inclusiv S.U.A./Canada, China și Australia/Noua Zeelandă. Croma (Croma-Pharma® GmbH) este un actor global de top pe piața esteticii minim invazive, oferind un portofoliu cuprinzător de produse estetice inovatoare

Beneficii:
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă tânără și dinamică în cadrul unei companii multinaționale
  • Pachet salarial atractiv, plus bonus de performanță
  • Autoturism, laptop, tabletă și telefon de serviciu
  • Posibilități de dezvoltare profesională
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024