Gratis

Reprezentant Medical

GURSK MEDICA

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru acest rol trebuie să fie înzestrat cu o atitudine pozitivă și proactivă. Este esențial ca acesta să demonstreze abilitatea de a lua decizii în mod independent și să-și asume responsabilitățile aferente, conducând cu eficiență în domeniul său de activitate. Chiar dacă nu deține toate cunoștințele tehnice inițial, capacitatea de a avea încredere în propriile forțe și de a manifesta inițiativă este foarte valoroasă. De asemenea, este important ca acesta să fie capabil să comunice în mod direct și eficient, să demonstreze o bună pregătire, încredere în sine și inteligență.

Descrierea jobului

Responsabilități Principale:

Gestionarea Portofoliului de Clienți: Responsabil pentru administrarea și dezvoltarea unui portofoliu de clienți într-un areal geografic prestabilit, cu o abordare duală care include atât menținerea relațiilor existente (farming) cât și extinderea portofoliului prin atragerea de noi clienți (hunting).
Urmărirea Planului de Vânzări: Monitorizarea continuă a progresului în realizarea obiectivelor de vânzări stabilite.
Analiza Lunară a Clienților: Evaluarea periodică a evoluției clienților existenți din portofoliu pentru a identifica oportunități de creștere și îmbunătățire.
Strategii și Campanii de Promovare: Colaborarea activă în elaborarea strategiilor de piață și participarea la organizarea campaniilor de promovare pentru noile produse/servicii.
Prospecțiuni și Propuneri de Colaborare: Inițierea contactului cu potențiali clienți noi și prezentarea de propuneri de colaborare.
Gestionarea Incasărilor: Responsabilitatea directă pentru colectarea plăților de la clienți în conformitate cu termenii contractuali.
Monitorizarea Concurenței: Urmărirea și analiza activităților concurențiale relevante.
Rapoarte și Informații Comerciale: Colectarea și furnizarea de informații comerciale esențiale, precum și întocmirea de rapoarte pentru Directorul de Vânzări.
Sarcini Suplimentare: Executarea altor sarcini și dispoziții atribuite de superiorul ierarhic, în concordanță cu strategiile pe termen scurt ale companiei.

Beneficii și Instrumente de Lucru Oferite:

Salariu Competitiv: Oferim un pachet salarial atractiv, competitiv pe piața muncii.
Comision din Vânzări: Recompensare suplimentară în funcție de performanța în vânzări.
Autoturism de Serviciu: Vehicul furnizat pentru deplasări profesionale.
Laptop și Telefon: Echipamente moderne necesare pentru activitatea zilnică.
Bonuri de Masă: Beneficii suplimentare pentru cheltuieli zilnice.

Fondată în 2009, Gursk Medica s-a stabilit ferm pe piața medicală, devenind un nume de referință în industrie. Cu o evoluție impresionantă, compania s-a adaptat și a crescut continuu, reușind să satisfacă cerințele unei piețe mature și exigente. Această dezvoltare neîntreruptă ne-a permis să fim mereu la înălțimea așteptărilor și să oferim răspunsuri prompte și eficiente nevoilor dinamicului sector medical.

Pe parcursul acestor ani, Gursk Medica a pus mereu accent pe nevoile și aspirațiile medicilor, considerându-i parteneri esențiali în construcția și expansiunea afacerii. În centrul filosofiei noastre stă sprijinul acordat profesioniștilor medicali, dedicându-ne să le oferim cele mai bune servicii și produse.

Astăzi, Gursk Medica se mândrește cu prezența sa în două țări - România și Republica Moldova - un semn clar al creșterii și extinderii noastre pe piața regională. Suntem mândri de rețeaua și comunitatea pe care le-am construit și ne angajăm să continuăm pe acest drum al excelenței și inovației.

Vă mulțumim pentru încrederea acordată și vă invităm să vă alăturați familiei noastre la Gursk Medica, unde împreună vom scrie următoarele capitole ale acestei povești de succes.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024