Reprezentant Medical - vanzari cosmetice, aparatura medicala

Beauty One

Candidatul Ideal

Reprezentatul de vanzari va avea ca responsabilitati principale :
vanzarea produselor cosmetice medicale si aparatura medicala, din portofoliu BeautyOne in cadrul zonei alocate, mentinerea relatiei cu clientii existenti si dezvoltarea portofoliului de clienti.

Descrierea jobului

Printre responsabilitatile postului precizam:
- cunoasterea produselor din portofoliu
- reprezentantul de vanzari prezinta si promoveaza direct produsele si oferta de servicii catre clientii potentiali si catre clientii existenti.
- prospecteaza in permanenta piata pentru a identifica clienti noi si pentru a creste vanzarile in zona alocata;
- va cauta permanent clienti noi in zona si va purta negocieri cu acestia;
- mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.
- se va asigura de derularea corespunzatoare a procesului de vanzare;
- preia comenzile clientilor si le transmite la sediu, pentru a fi procesate
- urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau termene de plata pentru clientii fideli.
- intocmeste rapoarte zilnice in ce priveste activitatea desfasurata.

Programul zilnic este de luni pana vineri. Weekend-urile sunt libere insa in cazuri exceptionale, cunoscute cu mult timp inainte (evenimente speciale, targuri de beauty, oferte speciale pentru clienti) se lucreaza.

Reprezentantul de vanzari va face parte din echipa unui coordonator de vanzari care va oferi suportul pentru integrarea rapida in echipa si preluarea cu succes a zonei alocate.

Beneficii:

• Pachet salarial competitiv (salariu fix, comision, bonusuri în funcţie de atingerea targetelor) corelat procentual cu volumul vanzarilor efectuate.
• Se asigura training pentru cunoasterea produselor din portofoliu
• Se asigura masina de servici si smartphone
• Instrumente de lucru performante;
• Oportunitate de a lucra într-un mediu orientat spre excelenţă;
• Şansa de a beneficia de pregătire în domeniul vânzărilor
• Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa ambitioasa aflata intr-o continua expansiune
• Susţinere în construirea unei cariere de succes.
Zona Reprezentant de vanzari: Bucuresti

Beauty One, este lider in industria de infrumusetare inca din anul 2006, cand a deschis portile catre un mod inovator de a privi distributia de produse, aparatura și mobilier pentru centre de infrumusetare si clinici / centre medicale.

Beauty One va pune la dispozitie solutii complete de utilare, echipare si dotare pentru centrul vostru de infrumusetare, fie ca acesta este in faza de proiect sau in plina dezvoltare: de la aparatura performanta, mobilier, pana la produse cosmetice exclusiviste si de cea mai buna calitate.

In portofoliu, puteti regasi o gama variata de produse cosmetice, de machiaj, pentru colorare, styling si ingrijirea parului, echipamente estetico-medicale si medicale de ultima generatie, mobilier, accesorii si consumabile pentru saloane, centre SPA, centre estetice si clinici medicale

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024