Gratis

REPREZENTANT MEDICAL RX (GL, BR, TL, CT)

Worwag Pharma Romania

Candidatul Ideal

LOCALITATE DE DOMICILIU PREFERABIL Galati sau Braila;
Zona alocata: JUDETELE Galati, Braila, Constanta si Tulcea;
Studii universitare (educația universitară în Medicină/Farmacie reprezintă un plus);
Experiența anterioară ca Reprezentant Medical de minim 2 ani;
Permis de conducere (categoria B) și disponibilitate pentru deplasare;
Nivel mediu pentru Limba Engleză, scris și vorbit;
Cunoștințe medii de utilizare a calculatorului – Pachetul MS Office.
Excelente abilitați de planificare si organizare;
Foarte bune abilitați de comunicare si relaționare;
Foarte bune abilitați de coordonare si lucru in echipa;
Orientare către performanta și inovație.

Descrierea jobului

Vei dezvolta și gestiona teritoriul arondat în vederea atingerii obiectivelor;
Vei lucra cu branduri renumite precum Milgamma, Thiossen, Lagosa;
Vei promova produsele companiei Worwag către clienții alocați;
Vei dezvolta parteneriate de încredere pe termen lung cu medicii din teritoriul alocat;
Vei organiza si participa la evenimente științifice (workshop-uri, simpozioane, mese rotunde etc.);
Vei fi reprezentantul companiei pe piata piata farmaceutică;
Vei raporta activitatea pe baza politicii companiei;

Wörwag Pharma Romania SRL este prezenta pe piata din Romania de 25 de ani si face parte din grupul Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, o companie farmaceutică germană cu sediul în Böblingen, lângă Stuttgart, cu 22 de filiale internaționale aflate în Asia, Europa și America de Sud. În anul 2021, compania a generat vânzări de 269,9 milioane de euro cu peste 1.200 de angajați în întreaga lume.

Compania dezvoltă, produce și distribuie produse farmaceutice pentru prevenirea și tratarea bolilor asociate stilului de viață. Wörwag Pharma este dedicată utilizării clinice a biofactorilor – vitamine, minerale și oligoelemente – pentru prevenirea și tratarea, în principal, a afecțiunilor asociate vârstei, precum diabetul zaharat.

Paleta de produse a companiei Wörwag Pharma cuprinde medicamente eliberate cu prescripție medicală, medicamente care se eliberează fără prescripție medicală și suplimente alimentare. Produsele noastre sunt vândute exclusiv în farmacii. Ele sunt utilizate în prevenirea și tratarea complicațiilor diabetului, tulburărilor sistemului nervos (neuropatii), pentru un sistem imunitar sănătos, precum și pentru menținerea unui sistem musculo-scheletic sănătos.

Din portofoliul nostru fac parte branduri renumite precum Milgamma, Thiossen, Lagosa, Magnerot, B12 Ankermann, etc.

Compania de familie, fondată în 1971 de Dr. Fritz Wörwag, este condusă de Gerhard Mayer și Jochen Schlindwein.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024