Gratis

REPREZENTANT MEDICAL PROMOVARE

SYNEVO ROMANIA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautam colegi noi care sa se alature echipei de Vanzari – divizia Promovare medicala pentru orasul Bucuresti (zone arondate: Giurgiu, Teleorman) si Timisoara (zone arondate: Arad, Caras-Severin).

Daca esti o persoana orientata spre rezultate si pasiune pentru piata serviciilor medicale de laborator, atunci aceasta oportunitate este pentru tine.

Profilul tau:
  • Studii superioare finalizate cu diploma de licenta, de preferat in domenii precum: biologie, chimie, medicina, farmacie;
  • Capacitatea de invatare, adaptare si de intelegerea pietei serviciilor medicale;
  • Persoana motivata, asertiva, implicata, care sa detina competente de comunicare (ascultare si comunicare persuasiva), negociere, planificare si organizare;
  • Competente de prezentarea si promovarea serviciilor medicale/ campaniilor (teste noi, metode de lucru, materiale de marketing);
  • Integritate – respectarea promisiunilor, adoptarea unui comportament etic, asumarea responsabilitatilor, spirit critic si autocritic, diplomatie;
  • Spirit de initiativa, orientare catre rezolvarea problemelor, abilitatea de a lua decizii;
  • Reprezinta un avantaj experienta in domeniul pietei medicale/farmaceutice;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Rolul tau:
  • Mentinerea relatiei cu clientii existenti si actualizarea bazei de date a acestora;
  • Identificarea nevoilor clientilor / colaboratorilor prin tehnici de vanzare consultativa;
  • Efectuarea vizitelor cu scopul de prezentare si promovarea serviciilor companiei in raport cu nevoile identificate ale clientilor utilizand materialele de marketing puse la dispozitie, respectand standardele si recomandarile companiei;
  • Informarea clientilor din portofoliu despre evenimentele medicale/stiintifice organizate sau sponsorizate de catre companie;
  • Identificarea si mentinerea relatiilor cu KOL ;
  • Prospectarea pietei si identificarea de noi oportunitati de promovare;
  • Planificarea optima a activitatilor zilnice/ saptamanale;
  • Intermedierea relatiilor dintre clienti si laborator, dar si gestionarea problemelor ce apar in fluxul recoltare probe biologice – eliberare rezultate;
  • Raportarea cu acuratete si la timp a activitatilor zilnice, exclusiv in CRM conform procedurilor si instructiunilor aflate in vigoare.
Mediul de lucru si beneficiile oferite de companie
O cultura organizationala bazata pe incredere, transparenta, comunicare, valori comune. Un loc de munca in care esti încurajat sa descoperi, sa inveti, sa dezvolti competente si sa iti demonstrezi talentul.

Oferim un pachet salarial competitiv, cu beneficii atractive si un mediu de lucru flexibil, care iti va permite sa iti atingi obiectivele profesionale si personale:
  • Abonament medical;
  • Tichete de masa;
  • Prime in bani cu diverse ocazii (Craciun/ Pasti, 8 Martie);
  • Ajutoare financiare pentru evenimente familiale;
  • Zile libere pentru evenimente familiale;
  • Concediu de odihna 21- 31 zile in functie de vechimea ȋn companie;
  • Prima de vacanta;
  • Alte bonusuri ocazionale – conform politicilor companiei;
  • Programe de dezvoltare interne sau externe; platforma de e-learning interna;
  • Educatie medicala continua- participari la evenimente medicale specifice;
  • Programe de sanatate emoţionala;
  • Oportunitati de participare activitati CSR sponsorizate de catre companie;
  • Flexibilitatea programului de lucru (acolo unde specificul activitatii permite).

Synevo este principalul furnizor de solutii de diagnostic de laborator din Romania, oferind peste 2000 de tipuri de analize uzuale si avansate, de la teste de preventie si diagnostic primar, pana la teste de monitorizare a diverselor terapii. Synevo Romania administreaza o retea nationala de 22 de laboratoare clinice, inclusiv un laborator de analize veterinare si 180 de centre de recoltare, amplasate în zone usor de accesat din municipiul Bucuresti si alte 79 de localitati. Mai mult de 1500 de angajati se implica in furnizarea serviciilor de laborator pentru 1,8 milioane de clienti unici, efectuand peste 18,6 milioane de teste in fiecare an.
Cu o experienta de 28 de ani in industrie, Synevo Romania furnizeaza informatii esentiale profesionistilor din domeniul sanatatii, unitatilor medicale, companiilor farmaceutice, cercetatorilor si pacientilor, cu scopul de a-i ajuta sa ia decizii informate si ofera acces la platforme digitale care permit clientilor sa beneficieze de experiente personalizate.
Synevo Romania face parte din grupul Medicover, unul dintre liderii internationali din domeniul serviciilor medicale si de diagnostic, companie fondata in 1995 si listata si cotata la Bursa Nasdaq Stockholm. (www.medicover.com)

Descopera oportunitatile de cariera: https://www.synevo.ro/cariere/
Vino si tu alaturi de noi sa fii parte din ceva aparte!

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024