Gratis

Reprezentant Medical / Key Account Manager

ORTOPLUS PHARMA SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Pentru ca ne dezvoltam la nivel national, suntem in cautare de colegi noi, care sa se alature ECHIPEI Ortoplus Pharma Romania !

Ne dorim in echipa noastra persoane ambitioase , pozitive, energice si care sa aiba o experienta de minim 1 an in vanzarea directa de dispozitive medicale, medicamente, cosmetice, suplimente alimentare sau aparatura medicala pe specialitatile Dermatologie/Estetica,Ortopedie, Recuperare Medicala si Reumatologie.

Cautam doar persoane dedicate , care pot fi implicate intr-un proiect pe termen lung si care sa cunoasca piata locala pharma de pe zonele selectate.

Criterii de selectie :

- Absolvent/a Studii Superioare obligatoriu ,
- Permis auto categoria B cu experienta peste 2 ani si disponibilitate de deplasare (activitatea se va desfasura pe mai multe judete sau sectoare in cazul Bucuresti-ului)
- Excelente abilitati de comunicare,vanzare si negociere
- Cautam o persoana orientata catre performanta/rezultate
- O persoana sociabila, convingatoare, organizata, dinamica si proactiva
- Cunostinte bune Microsoft Office si cunoscatoare al limbii engleze
- Sa aiba bune abilitati de gestionare a resurselor si incadrare in bugete
- Cu o buna capacitate de a-si atinge constant obiectivele intr-un mediu competitiv
- Domiciliul obligatoriu in orasele selectate si experienta de minim 2 ani pe un post similar

Descrierea jobului

Ce asteptari avem de la persoana selectata pentru acest job ?

Se va ocupa pe zona alocata de :

- Promovarea si vanzarea directa a produselor din portofoliu catre diferite categorii de clienti : Clinici private, Spitale de stat, Farmacii si alte categorii de clienti
- Prospectarea, Initierea si mentinerea relatiilor profesionale cu toti clientii
- Realizarea planurilor de vanzari si atingerea tintei de profitabilitate zonala
- Cresterea vanzarilor pe zona alocata, incasarea soldurilor la timp, orientarea spre realizarea obiectivelor si gestionarea resurselor. Negocierea contractelor cu clientii in acord cu politica si strategia companiei.
- Formarea, mentinerea si actualizarea bazei de date a contactelor din teritoriul alocat
- Respectarea termenelor limita, intocmirea rapoartelor si comunicarea cu conducerea companiei
- Participarea la conferinte, congrese, simpozioane de specialitate. Organizarea de prezentari medicale catre clienti.
- Monitorizarea activitatii concurentei si propunerea de masuri de combatere a acesteia
- Planificarea activitatii saptamanale/lunare si extinderea portofoliului de clienti
- Gestionarea documentelor conform procedurilor companiei.

Beneficii:
« Pachet salarial atractiv - compus din Salariu fix conform pozitiei si zonei arondate ( 800-1000 de euro net in functie de experienta si expertiza in domeniu) + Comision atractiv din vanzari si incasari + Extrabonusuri de performanta, TeamBuilding-uri etc
« Telefon mobil & Masina de serviciu full time & Pachet Servicii Medicale
« Traininguri de vanzari/Medicale pentru sustinerea dezvoltarii profesionale
« Contract pe perioada nedeterminata – oferind in acest fel stabilitate si predictibilitatea locului de munca
« Integrarea intr-o ECHIPA performanta, capabila si unita, formata din oameni cu multe abilitati interpersonale si dorinta de dezvoltare profesionala.

Avem in echipa doar oameni cu atitudinea potrivita, cu implicare, proactivi si cu focus catre obiective.
Daca te regasesti , te asteptam cu drag in Echipa noastra!

ORTOPLUS PHARMA Romania este o companie farma fondata in 2014 cu acoperire nationala, in crestere accelerata de business la an la an, concentrată pe importul, marketing-ul și vânzarea dispozitivelor medicale, suplimentelor alimentare si a cosmeticelor. Suntem activi de peste 9 ani in piata din Romania si ne propunem sa devenim leaderi in fiecare segment de piata in care activam in cel mai scurt timp posibil.

Importam si distribuim diverse branduri in sfera Dermatologie, Estetica, Ortopedie, Reumatologie, Recuperare Medicala-Balneologie . Actual avem parteneriate exclusive de import si distributie pe Romania si Republica Moldova cu companii din Spania, Germania, Franta, Italia, UK, San Marino, Turcia si ne respectam permanent intelegerile contractuale atat fata de clientii nostri, cat si fata de clienti.

Misiunea noastra este de a furniza servicii de calitate în domeniile marketing farmaceutic, vanzari si distribuţie şi să integram in portofoliul nostru doar produse de calitate - Top Brand care pot îmbunătăţi calitatea vietii pacientilor din Romania . Pentru mai multe informatii vizitati www.ortopluspharma.ro

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 6 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024