Gratis

Reprezentant medical echipamente medicale

MEDIST SRL

Candidatul Ideal

  • absolvent de studii superioare
  • posesor permis de conducere categoria B;
  • cunoștințe avansate de limba engleză;
  • cunoștințe avansate MS Office;
  • pasionat de domeniul echipamentelor medicale și care are cunoștințe generale de medicină, fizică, chimie, marketing;
  • capacitate de comunicare și relaționare ridicată;
  • capacitate de a identifica informațiile relevante;
  • atitudine orientată către client;
  • persoană organizată și centrată pe rezultate;
  • sociabil, cu spirit de echipă și dispus pentru un job ce presupune deplasare.

Descrierea jobului

  • Reprezintă compania în zona alocată;
  • Promovează produsele din portofoliu la clienții companiei din zona alocată, menține legătura directă și optimizează relațiile cu aceștia;
  • Identifică potențiali clienți pe zona alocată, atât din sectorul public cât și din sectorul privat, recâștigă foști clienți;
  • Vinde și distribuie echipamente medicale, respectiv consumabile;
  • Urmărește proiectele naționale dezvoltate de firmă în zona alocată, cu finalizarea lor efectivă la clienții din zonă;
  • Urmărește fluxul financiar propriuzis: comenzi, facturare, termene de plată, încasări;
  • Realizează planul de vânzări stabilit;
  • Își planifică și își organizează propria activitate pe baza unui bun management al timpului;
  • Își informează superiorii ierarhici despre eventualele probleme din zona alocată;
  • Propune sugestii pentru ameliorarea relațiilor cu unii clienți;
  • Raportează activitatea în conformitate cu procedurile de lucru interne ale companiei.

Beneficii
  • Dezvoltare profesională în una dintre cele mai mari companii din domeniu;
  • Program de inducție și pregătire susținut de o echipă profesionistă și experimentată;
  • Mediu de lucru plăcut (flexibilitate în organizarea programului/ deplasărilor etc.).

S.C. Medist S.R.L. este o companie cu capital integral românesc, înființată în anul 1994, având ca domenii principale de activitate importul, distribuția și serviciile de post-vânzare pentru echipamente medicale.
Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Craiova și Iași.
Compania face parte din Grupul MEDIST care a fost selectat printre ”Cele mai bune locuri de muncă din România în 2022” (Best Places to Work For in Romania in 2022).
Poți afla mai multe despre noi accesând: https://medist-srl.ro

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024