Gratis

Reprezentant medical - dispozitive medicale

RUBICON EDITECH 89 SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • studii superioare
  • experiență minim 3 ani în vânzarea dispozitivelor și echipamentelor medicale
  • experiență în planificarea achizițiilor și bugetarea ofertelor
  • cunoașterea legislatiei naționale aplicabilă în domeniul medical
  • experiență minim 3 ani în domeniul achizitiilor publice, utilizator experimentat al platformei SEAP
  • abilități de utilizare MS Office (Word, Excel, Power Point)
  • cunoașterea limbii engleze scris/vorbit reprezinta un avantaj
  • excelente abilități de comunicare
  • lucru în echipă
  • disponibilitate la deplasări
  • permis de conducere categoria B
  • abilitatea de a rezolva sarcini multiple cu termene limita
  • abilități organizatorice, interrelaționare și negocierea situațiilor problematice
  • putere de decizie, asumare de responsabilități

Descrierea jobului

  • Promovează imaginea și produsele comercializate de companie si menține și dezvoltă relația cu clienții existenți din portofoliu.
  • Stabilește relații cu potențiali noi clienți și extinde portofoliul deja existent.
  • Participă împreună cu echipa de sales support la întocmirea documentației pentru licitațiile publice.
  • Elaborează, urmărește si transmite comenzile interne cu produsele necesare.
  • Participarea la analiza pieței și la introducerea noilor produse în oferta companiei.
  • Se informează și este la curent cu activitățile din sectorul medical, monitorizează competiția și tendințele pieței de profil.
  • Pregătește cu acuratețe și prezintă rapoartele solicitate de către superiorii ierarhici conform procedurilor interne (plan de vizite, raport activitate, forecast vânzări, discuții parteneri etc.

Beneficii:
  • Salariu motivant
  • Bonusuri din vânzări
  • Telefon și mașină de serviciu
  • Posibilitate de dezvoltare profesională
  • Bonuri de masa
  • ​Asigurare medicala

Rubicon Editech 89 srl este o companie fondata in 1998 si se ocupa de importul si distributia echipamentelor si consumabilelor medicale pe piata romaneasca. Clientii sunt de tip B2B atat in domeniul de stat cat si in domeniul privat. In prezent compania cauta sa isi extinda activitatea in sectorul public pe distributia de echipamente si consumabile catre spitale, si ulterior dezvoltand sub-nisele in mai multe segmente.

Suntem o echipa nucleu tanara si puternica in crestere si ne dorim oameni de calitate cu care sa dezvoltam viitorul. Avem biroul in zona Universitatii intr-un spatiu placut si reconfortant.
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024