Gratis

Reprezentant Comercial

Audiosmart Protezare S.R.L.

Candidatul Ideal

Așteptările noastre pentru candidații potriviți sunt:
- Deschis pentru lucrul cu oamenii;
- Abilitatea de a asculta și înțelege nevoile clienților;
- Abilitatea de a transforma străinii în prieteni;
- Un nivel ridicat de empatie și îngrijire față de clienți;
- Capabilitatea de a stabili și de a urmări obiective personale și profesionale;
- Dorința de a învăța și de a te dezvolta într-un domeniu nou;
- Punctualitate și precizie;
- Proactiv;
- Abilități excelente de organizare și abilitatea de a coopera și lucra in echipa;
- Cunoștințe minime de operare calcultor, abilități de lucru cu MS Office, Excel, Word;
- Experiența în domeniu reprezintă un avantaj, însă nu este un criteriu eliminatoriu.

Cel mai important lucru pentru noi este să fii o persoană care dorește să învețe și să se dezvolte, să poată câștiga încrederea celeilalte părți. Trebuie să fii un interlocutor plăcut care știe să prezinte produsul. Un zâmbet, un aspect frumos și îngrijit și o strângere de mână încrezătoare sunt, de asemenea, importante.

Descrierea jobului

- Realizarea testelor audiometrice;
- Recomandarea tipului de proteză auditivă în funcție de necesitățile fiecărui pacient;
- Promovarea activă și vânzarea dispozitivelor medicale și a accesoriilor din portofoliul companiei;
- Informarea pacienților asupra modului de utilizare a dispozitivelor medicale;
- Informarea pacientului despre posibilitațile de achiziție al dispozitivelor medicale;
- Monitorizarea pacienților testați;
- Diagnosticarea preliminară a defecțiunilor dispozitivelor medicale;
- Întocmirea fișelor de comandă/service conform specificațiilor;
- Completarea evidențelor interne;
- Activitate de call center;
- Să întocmească documentele privind eliberarea dispozitivului medical;
- Să emită facturile si bonurile fiscale;
- Gestionează și răspunde de stocul de aparate auditive, accesorii pentru aparatele auditive, de mijloacele fixe, obiectele - de inventar și de numerarul din casieria punctului de lucru.

Angajații noștri de succes care trec prin trainingul intern dezvoltă cunoștințe și abilități în 3 domenii:

- medical - efectuarea unei examinări a urechilor clienților, luarea amprentei cu silicon și efectuarea testelor auditive cu echipamente specializate;
- tehnic - lucrul cu software specializat pentru reglarea aparatelor auditive, dobândirea de cunoștințe despre funcționarea aparatelor auditive;
- vânzări - desfășurarea unei conversații si înțelegerea nevoilor clientului prin oferirea celei mai bune soluții, cu scopul de a realiza vânzări mai mari, ceea ce duce si la o remunerație suplimentara mai mare;

Pe lângă oportunitățile de dezvoltare și sprijin, veți primi de la noi:
- Posibilitatea de a lucra într-o companie în continuă dezvoltare;
- Posibilități reale de promovare;
- Lucrul într-o echipă grozavă;
- Training-uri regulate. Pentru a intra cu succes in profesie, NOI va asiguram prin intermediul companiei numeroase training-uri de specialitate, cu care va construiți ca specialiști in domeniul vânzărilor și al aparatelor auditive.
- Bonusuri lunare pe baza rezultatelor de vânzări obținute;
- Program de lucru - săptămâna de lucru de 5 zile de luni pana vineri. Lucrezi într-un birou/centru, ai propriul birou și munca nu are legătură cu călătoriile.

AudioSmart Protezare este o companie înființată sub deviza „Conduși de dorința de a auzi fiecare pacient.”
Suntem o companie specializată pe distribuția de aparate medicale, in special aparate auditive performante de la producători de referința în industrie. Punem la dispoziție echipamente medicale moderne la prețuri avantajoase, care să satisfacă și cele mai exigente cerințe.
Scopul nostru este de a îmbunătăți calitatea vieții prin oferirea de soluții viabile și performante.
În legătură cu extinderea activităților sale în România, urmărește să angajeze REPREZENTAT COMERCIAL DE DISPOZITIVE MEDICALE pentru a se alătura familiei noastre de specialiști.

Dacă ai nevoie de o schimbare și în anunțul nostru vezi o oportunitate de a te dezvolta ca specialist în domeniul audiologiei, trimite-ne CV-ul tău profesional.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024