Gratis

REPREZENTANT COMERCIAL

SALONPRO
2 poziții

Candidatul Ideal

Daca ai DORINTA DE AFIRMARE si CASTIG si esti PASIONAT DE VANZARI acesta este un job unde le poti pune in aplicare!
CERINTE:
- EXPERIENTA IN VANZARI nu este absolut necesara, dar este un plus.
- Capacitatea de a COMUNICA USOR si POLITETEA sunt absolut necesare avand in vedere ca se relationeaza cu un numar mare de clienti.
- PERSOANA ORGANIZATA si capabila sa respecte touring planul si sa faca raportarile necesare jobului.
- ATITUDINEA POZITIVA conteaza foarte mult.
- CAPACITATEA DE A INVATA RAPID pentru ca avem un portofoliu foarte mare de produse care trebuie cunoscute
- PASIUNEA PENTRU FRUMOS si aspectul propriu ingrijit sunt importante. Noi activam in domeniul saloanelor de infrumusetare unde care este un domeniu selectiv
- PERMISUL DE CONDUCERE CATEGORIA B este absolut necesar.

Descrierea jobului

Suntem unul dintre cei mai importanti importatori si distribuitori din domeniul profesional iar acest job are urmatoarele cerinte
- REALIZAREA PLANULUI DE VANZARI si de INCASARI
- CUNOASTEREA FOARTE BUNA A PRODUSELOR SI OFERTELOR din portofoliu
- CRESTEREA NUMARULUI DE CLIENTI din zona alocata prin prospectarea continua a zonei
- COLABORAREA FOARTE BUNA cu clientii si colegii
- RESPECTAREA RUTELOR DE LUCRU si sa vizitarea tuturor clientilor alocati
- REALIZAREA CORECTA A RAPOARTELOR si folosirea sistemul informatic integrat al firmei pentru desfasurarea activitatii
- Implicare in organizarea evenimentelor dedicate profesionistilor si implementarea actiunilor de marketing ale firmei
Acest job este de teren si presupune deplasari zilnice cu masina.

BENEFICII
Salariu de baza + comision din incasarile nete + bonusuri lunare interesante in functie de realizari.
Castiguri medii estimate intre dupa perioada de proba 4000 - 5500 lei luna, iar dupa aceasta periaoda grila permite obtinerea unor valori mai mari.
Trainiguri de produse si de vanzari, masina, telefon, tableta
Preluarea unui portofoliu de clienti activi si un sprijin foarte puternic de la marketing si SUPORT VANZARI sunt elemente care vor ajuta in adaptarea in acest domeniu.

Firma noastra este unul dintre cei mai importanti furnizori specializati pe piata saloanelor de coafura. Peste 5000 de saloane din ROMANIA ne-au ales pentru ca le oferim conditii excelente de colaborare si oferte imbatabile.

Importam si distribuim in Romania produse destinate exclusiv saloanelor de coafura si infrumusetare si avem in portofoliu doar marci profesionale, de cea mai inalta calitate.

Gama de produse este foarte larga si contine marci importante si cunoscute pe piata profesionala.
Firma detine si o retea de magazine profesionale in mall-uri si galerii comerciale.
www.salonpro.ro
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024