Gratis

Reprezentant Comercial Utilaje Caterpillar

Bergerat Monnoyeur

Candidatul Ideal

BERGERAT MONNOYEUR, caută pentru departamentul Comercial :
Consilier Comercial Utilaje Caterpillar N-V
Zona Nord Vest (judetele: Bihor, Satu Mare, Maramures, Salaj)

Misiuni principale:
Promoveaza si vinde utilaje pentru constructii Caterpillar si concasoare mobile Sandvik avand deplasari pe teren in judetele alocate.
Indeplineste obiectivele de vanzare, mentine si dezvolta baza de date si relatiile cu clientii.

CERINŢE
▪ Studii superioare finalizate în domeniul tehnic;
▪ Experiență de minim 2 ani în vânzări business to business, în companii multinaționale;
▪ Bune cunoștințe tehnice generale (mecanică, electrică, hidraulică);
▪ Capacitatea de a construi o relație productivă cu clienții;
▪ Bune abilități de negociere;
▪ Abilități de comunicare, de relaționare și de prezentare;
▪ Disponibilitate pentru deplasări de peste 50% din programul de lucru;
▪ Fire organizată, capabilă să își întocmească și să-și finalizeze planul individual de obiective;
▪ Bune cunoștințe de limba engleză;
▪ Cunoștințe solide operare PC – MS Windows;
▪ Permis de conducere, categoria B.

PROFIL CANDIDAT
▪ Atitudine proactivă, cu abilități de identificare și atragere de noi clienți;
▪ Spirit antreprenorial;
▪ Tărie de caracter și încredere în forțele proprii;
▪ Persoană carismatică, cu spirit de echipă.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂŢI

▪ Prospectează piața în vederea identificării proiectelor noi și a investițiilor străine în zona alocată;
▪ Întocmește contractele de vânzare-cumpărare;
▪ Întocmește oferte tehnice și comerciale pentru produsele pe care le vinde;
▪ Desfășoară o activitate continuă de promovare, prezentare și informare a clienților despre oferta companiei;
▪ Urmărește efectuarea plăților la termenele stabilite;
▪ Urmărește fidelizarea clienților și creșterea nivelului de satisfacție a clienților;
▪ Urmărește livrările, recepțiile materiale și punerile în funcțiune.

Ce iti oferim?

Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță;
Asigurare de viață cu clauză de decontare a unor cheltuieli medicale in valoare de 1000 lei pe an;
Asigurare de sănătate care include gratuit consultatii, analize si investigatii amanuntite;
Tichete cadou pentru copii cu ocazia zilei de 1 Iunie si a sărbătorilor de iarnă;
Tichete de masă în valoare de 35 RON/ zi lucratoare;
Acces la biblioteca on- line Bookster;
Mașină de serviciu – pentru activitatea de teren, telefon, laptop.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia).
Suntem unic distribuitor Caterpillar si Metso Minerals in Romania si Republica Moldova.
Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente pentru concasare si sortare agregate.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova si Chisinau.
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024