Gratis

Reprezentant comercial piese – front office, Stoenești

SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL

Candidatul Ideal

  • Experiență relevantă în domeniul pieselor de schimb pentru utilaje agricole sau autoturisme
  • Cunoaşterea limbii engleze, în special termeni din domeniul mecanicii
  • experiență în identificare de piese și lucrul cu cataloage electronice de piese
  • Abilităţi de comunicare cu clienţii
  • Abilități de vânzare
  • Atenţie la detalii

Descrierea jobului

Misiunea postului:
făcând parte din departamentul piese de schimb, reprezentantul comercial are un rol important în vânzarea pieselor de schimb asigurând identificarea pieselor de schimb, transmiterea de oferte către clienţi, efectuarea de comenzi, livrarea lor precum si primirea clienţilor la punctul de vânzare de piese de schimb.

Activitatea se desfășoară la punctul de lucru al companiei din Stoenești, jud. Giurgiu (la 25 km de București, pe autostrada București-Pitești).

Principalele responsabilități:
  • Întâmpină clienții şi îi consiliază cu privire la piesele de schimb
  • Prezintă și promoveaza direct piesele de schimb pentru utilajele agricole prin realizarea de oferte pentru clienții potențiali sau existenți
  • Identifică piesele de schimb solicitate de client, telefonic sau prin e-mail, cu ajutorul cataloagelor electronice
  • În baza nevoilor identificate face oferte de preţ şi participă la negocieri dacă e cazul
  • Întreprinde toate demersurile necesare pentru încheierea vânzărilor
  • Face comenzi de piese de schimb, în urma centralizării nevoilor clienţilor
  • Informează clienţii cu privire la statusul comenzilor: disponibilitatea produselor, termene de livrare, etc.
  • Impulsionează vânzările de piese de schimb prin acţiuni de marketing direct sau tele-marketing
  • Soluţionează reclamațiile sosite de la clienţi cu privire la piese
Oferim:
  • pachet salarial atractiv;
  • tichete de masă de 40 lei
  • bonusuri de performanţă;
  • asigurări private de sănătate
  • mediu plăcut de lucru
  • transport asigurat sau decontat de companie
Persoanele interesate pot trimite aplicaţia la adresa de e-mail recrutare@mewi.ro.

MEWI, companie cu capital integral german, este unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole.
Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzare, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet. În prezent, distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.

Pentru a afla mai multe despre noi, viziteaza-ne pe www.mewi.ro.
Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 31 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024