Gratis

Reprezentant comercial (Inginer vanzari)- Ploiesti

SC METATOOLS SRL PLOIESTI
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolventi studii medii/studii superioare (electric/mecanic/automatizari/marketing/management)
  • Experienta in vanzari de utilaje/echipamente industriale – constituie avantaj;
  • Dorinta de afirmare, dinamic, perseverent, onest, rezistent la stres;
  • Abilitati de comunicare, prezentare, negociere si convingere;
  • Concentrare si orientare spre rezultate, flexibilitate;
  • Cunostinte operare PC- nivel mediu
  • Posesor permis categoria B
  • Domiciliul stabil in Ploiesti sau limitrof

Descrierea jobului

  • promoveaza produsele comercializate de companie catre partenerii de afaceri (industrie, firme de constructii, constructii-montaj, confectii metalice, instalatii termice/electrice etc.);
  • realizeaza targetul de vanzari si incasari;
  • viziteaza toti clientii din zona alocata;
  • mentine si dezvolta relatia cu clientii;
  • verifica stocul de produse existente;
  • acorda, la sediul partenerilor de afaceri, consultanta tehnica de specialitate asigurand acestora cel mai bun raport pret/calitate la produsele si serviciile comercializate;
  • obtine informatii relevante despre ofertele/produsele firmelor concurente;
  • identifica nevoile clientilor si ofera cele mai potrivite solutii;
  • mentine unui nivel ridicat al satisfactiei clientilor.
Se ofera:
  • un loc de munca stabil, cu contract pe perioada nedeterminata, intr-o companie de succes pe piata furnizorilor de echipamente si utilaje tehnologice din Romania
  • pachet salarial motivant, format din parte fixa plus bonusuri in functie de rezultatele obtinute. Bonusul de vanzari este in functie de volumul de vanzari si nu este limitat la o anumita valoare maxima.
  • Program lucru : luni-vineri 8.00-17.00;
  • tichete de masa in valoare de 40 lei/zi;
  • zile suplimentare de concediu pentru diverse ocazii;
  • bonusuri de Sărbători și pentru diferite ocazii (căsătorie, naștere copil, deces); bonus de fidelitate.
  • masina de serviciu
  • training de specialitate;
  • posibilitatea de promovare in cadrul companiei noastre.
Ne dorim sa avem alaturi de noi oameni talentati, dornici sa se dezvolte si sa contribuie la transformarea continua a companiei. Suntem preocupati de crearea celor mai bune conditii de lucru si a unui echilibru intre munca si timpul liber.
Pentru mai multe informatii despre noi, te invitam sa vizitezi site-ul nostru: www.metatools.ro

S.C. METATOOLS S.R.L. este o companie infiintata in anul 1998 si este specializata in comercializarea sculelor profesionale, utilajelor si echipamentelor pentru constructiil si industrie (Bosch, Makita, DeWalt, Stihl, Rems, Ridgid, Esab, etc.).

Compania noastra detine cel mai mare si modern showroom de profil tehnic din judetul Prahova si are puncte de lucru in Buzau si Pitesti.

www.metatools.ro
Publicat 7 Iun. 2024 Reactualizat 5 Iul. 2024 Expiră 7 Iul. 2024