Gratis

Reprezentant Comercial Farmacii (PH, DB, BZ, BV)

Worwag Pharma Romania

Candidatul Ideal

• Domiciuliu preferabil in Mun. Ploiesti. ​
​• Zona alocata este formata din Judetele Prahova, Dimbovita, Buzau si Brasov.
• Studii universitare in domeniul medicina umana/veterinara, farmacie sau economie.
• Experienta anterioară ca reprezentant medical/ comercial constituie un avantaj;
• Permis de conducere (categoria B) și disponibilitate de deplasare, 100% munca de teren;
• Limba Engleză scris și vorbit la nivel mediu;
• Cunoștințe bune de utilizare a computerului – Pachetul MS Office.

Descrierea jobului

• Promovarea produselor companiei către clienții alocați - farmacii independente si de lant din jud. Prahova, Dimbovita, Buzau si Brasov, conform strategiei de marketing/ comerciala;
• Dezvoltarea și gestionarea si planificarea activitatii in teritoriul arondat în vederea atingerii obiectivelor;
• Participarea și organizarea de evenimente științifice (ateliere, simpozioane, mese rotunde, prezentări etc.)
• Preluarea de comenzi si transmiterea lor catre distribuitori;
• Reprezentarea imaginii companiei în piata farmaceutică;
• Dezvoltarea unui parteneriat de încredere și pe termen lung cu farmaciile;
• Păstrarea și menținerea informațiilor despre clienți și actualizarea bazei de date;
• Raportarea activității în timp util, precisă și detaliată, în baza politicii companiei;
• Monitorizarea activității concurenților pe teritoriul alocat.

Wörwag Pharma Romania SRL este prezenta pe piata din Romania de 25 de ani si face parte din grupul Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, o companie farmaceutică germană cu sediul în Böblingen, lângă Stuttgart, cu 22 de filiale internaționale aflate în Asia, Europa și America de Sud. În anul 2022, compania a generat vânzări de 291 milioane de euro cu peste 1.400 de angajați în 35 de tari din întreaga lume.

Compania dezvoltă, produce și distribuie produse farmaceutice pentru prevenirea și tratarea bolilor asociate stilului de viață. Wörwag Pharma este dedicată utilizării clinice a biofactorilor – vitamine, minerale și oligoelemente – pentru prevenirea și tratarea, în principal, a afecțiunilor asociate vârstei, precum diabetul zaharat.

Paleta de produse a companiei Wörwag Pharma cuprinde medicamente eliberate cu prescripție medicală, medicamente care se eliberează fără prescripție medicală și suplimente alimentare. Produsele noastre sunt vândute exclusiv în farmacii. Ele sunt utilizate în prevenirea și tratarea complicațiilor diabetului, tulburărilor sistemului nervos (neuropatii), pentru un sistem imunitar sănătos, precum și pentru menținerea unui sistem musculo-scheletic sănătos.

Din portofoliul nostru fac parte branduri renumite precum Lagosa, Magnerot, B12 Ankermann, Milgamma, Thiossen, etc.

Compania de familie, fondată în 1971 de Dr. Fritz Wörwag, este condusă de Gerhard Mayer și Jochen Schlindwein.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024