Gratis

REPREZENTANT COMERCIAL - BACK OFFICE - BUCURESTI

SC MELINDA-IMPEX STEEL S.A.

Candidatul Ideal

  • Studii medii/superioare cu specializarea economic/comercial/vânzări/management;
  • Minim 2 ani experiență în vânzări;
  • Abilități de comunicare și persuasiune;
  • Persoană cu atitudine pozitivă, sociabilă, dinamică, cu o gândire constructivă orientată spre rezultate;
  • Abilități de organizare și de rezolvarea problemelor;
  • Cunoștințe limbi străine: engleză – preferabil nivel conversațional
  • Cunostințe de operare PC avansat;
  • Permis de conducere cat.B.

Descrierea jobului

  • Generarea vânzărilor prin telefon(telesales) pe portofoliul de clienți alocat conform target vânzare;
  • Întocmirea ofertelor de preț conform specificațiilor clienților, ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄documentații de avize, certificări, etc.;
  • Îndeplinirea obiectivelor de vânzări stabilite;
  • Dezvoltarea și menținerea portofoliului de clienți;
  • Prospectează în permanență piața în vederea identificării de noi clienți și a cresterii a cotei de piață;
  • Gestionează solicitările interne de la punctul de lucru si de la agenții de vânzare;
  • Operează documentele în sistemul de gestiune și efectuează sarcinile de facturare;
  • Urmărește încasarea sumelor datorate de către clienți, transmite și întocmește documentele necesare procesului de vânzare;
  • Acordă consultanţă şi feedback clienţilor în legătură cu produsele vândute;
  • Folosirea adecvată a programului CRM.

MELINDA-IMPEX STEEL S.A. are ca obiect principal de activitate importul si distributia produselor metalurgice

Prezentă de aproape 25 de ani pe piaţa de profil din România, apreciată de specialişti drept unul dintre liderii în domeniu, Melinda-Impex Steel SRL are ca domeniu principal de activitate comercializarea şi distribuţia produselor din oţel.

Compania se află într-un continuu proces de extindere, care s-a materializat prin deschiderea punctelor de lucru din oraşele:

Bacău, Baia Mare, Brașov, București, Craiova, Odorheiu Secuiesc, Oradea, Târgu Mureș, Timișoara.

Prin impunerea corectitudinii si seriozitatii in afaceri, a calitatii produselor, a adaptarii permanente la cerintele pietei precum si datorita respectului acordat clientilor nostri, firma noastra reprezinta un partener stabil in piata autohtona a comertului cu produse metalurgice.

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024