Gratis

Regulatory Affairs Specialist

Catena

Candidatul Ideal

Cea mai inimoasă echipă de marketing este în căutarea unui Regulatory Affairs Specialist. Dacă îți dorești să obții satisfacția muncii în tot ceea ce faci, atunci te vei potrivi în echipa noastră! Cu o cultură care inspiră o comunicare autentică, deschisă, cu transparență deplină, echipa noastră se concentrează pe rezultate și se vede!

Ce ne dorim:
• experiență de minimum 2 ani în domeniul întocmirii și înregistrării dosarelor de suplimente alimentare într-o companie producătoare de suplimente alimentare
• să fii absolvent studii superioare chimie/medicina /farmacie/biologie; master sau cursuri în domeniul economic constituie un avantaj;
• cunoașterea cerințelor legale și a reglementărilor aplicabile în activitatea de înregistrare a medicamentelor, dispozitivelor medicale, produselor cosmetice și suplimentelor alimentare;
• cunoașterea metodologiei de întocmire a documentației pentru înregistrarea suplimentelor alimentare și pentru obținerea A.P.P.-ului medicamentelor de uz uman
• cunoașterea Regulilor de Bună Practică de Fabricație a medicamentelor;
• cunoștinte de limba engleză – nivel avansat ;
• cunoștinte Microsoft Office - nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Pregătește, verifică, corelează și depune la timp documentația pentru produsele alocate (medicamente, suplimente alimentare, cosmetice și dispozitive medicale), conform planului aprobat de management;
• Verifică și semnează de conformitate cu reglementările în vigoare textul inscripționat pe machetele de ambalaje și pe prospecte;
• Urmărește statutul înregistrării produselor alocate și verifică respectarea termenelor legale pentru depunerea dosarelor de reînnoire și a tuturor actualizărilor necesare;
• Verifică periodic documentația din dosarele de înregistrare ale produselor alocate și conformitatea acestora cu reglementările în vigoare;
• Întocmește și actualizează periodic situația documentației postautorizare / postnotificare
• Este responsabil de urmărirea tuturor comunicatelor de presa, reglementărilor și cerințelor autorităților (de la nivel national și european) și transmite informările necesare către toate departamentele și partenerii de business implicați;
• Menține istoricul înregistrării produselor alocate;
• Revizuiește și aprobă materialele publicitare/ promoționale elaborate de echipa de marketing, pentru a îndeplini cerințele de reglementare;

De ce să te alături nouă:

• Iți oferim mai mult decât un salariu: Primești cadouri cu ocazia unor evenimente importante din viața ta precum Crăciunul, Paștele iar lista continuă. În plus, ai posibilitatea să participi la diverse evenimente recreative alături de colegii tăi;
• Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi.

Ce ar mai fi de spus?

• Suntem un brand serios și asta ne recomandă a fi un partener pe termen lung;
• O echipă inimoasă și cu experiență te vă susține.

CATENA se mandreste cu statutul de cel mai apreciat brand de farmacii din Romania. Compania noastra si-a propus sa fie un reper fundamental in lumea medicala romaneasca, in ceea ce priveste calitatea si profesionalismul serviciilor oferite. Echipa Catena a integrat imaginea brandului in viata de zi cu zi a romanilor, punand accentul pe definirea conceptului de viata sanatoasa si armonioasa.

Daca iti doresti sa faci parte dintr-un colectiv unit si profesionist, sa beneficiezi de un mediu de lucru dinamic si pozitiv, de o pregatire profesionala continua, asteptam aplicatia ta.

Va informam ca, prin aplicarea la acest anunt, datele dumneavoastra cu caracter personal cuprinse in CV vor fi prelucrate de catre societatea noastra in scopul recrutarii. Ne dorim o prelucrare transparenta si corecta a datelor, motiv pentru care, inainte de a aplica la acest anunt, va rugam sa cititi detalii accesand link-ul: https://www.catena.ro/info_recrutare.

Prin accesarea butonului “Aplica”, confirmati ca ati luat cunostinta de acestea.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024