Gratis

Registrator Medical

Discovery Clinic

Candidatul Ideal

- Experienta in activitatea de Receptie sau Call Center (reprezinta un avantaj);
- Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational;
- Abilitati dezvoltate de comunicare;
- Atitudine proactiva, orientata spre client;
- Cunostinte avansate de operare PC;
- Abilitati dezvoltate de lucru cu informatiile;
- Seriozitate, capacitate de asumare a responsabilitatilor;
- Spirit de echipa.

Descrierea jobului

- Intampina pacientii, care sosesc in clinica si ii indruma catre sala de asteptare, respectiv cabinetul medical unde va avea loc consultatia;
- Oferirea de informatii cu privire la serviciile Clinicii si medicii prestatori;
- Preluarea solicitarilor transmise de clientii;
- Preia apelurile telefonice interne si externe in mod eficient si profesional;
- Programeaza sau reprogrameaza pacientii la diferite consultatii/ investigatii;
- Realizarea activitatilor de casierie speficice receptiei (incasarea banilor si emiterea bonurilor fiscale; verificarea numerarului incasat si emiterea rapoartelor fiscale; completarea monetarelor);
- Intocmirea fiselor de prezentare la analizele medicale de laborator pentru pacienti si eliberarea rezultatelor;
- Completarea tuturor datelor pacientilor in registrele speciale;
- Verificarea tuturor comenzilor operate;
- Actualizarea si mentinerea bazei de date, in functie de modificarile constatate in datele clientilor.

Suntem o institutie privata multifunctionala de diagnostic si asistenta medicala care acopera o multitudine de specialitati. Utilizand echipamente si aparatura medicala de ultima generatie, DISCOVERY CLINIC asigura o evaluare corecta a starii de sanatate si un diagnostic precis si rapid. DISCOVERY CLINIC s-a nascut din convingerea ca cel mai important este sa descoperiti la timp si sa preveniti orice v-ar putea pune in pericol sanatatea.

Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 28 Febr. 2024 Expiră 29 Mart. 2024