Gratis

Registrator Medical Baia Mare-Miercurea Ciuc-Craiova

Medima
6 poziții

Candidatul Ideal

Suntem încântați să vă informăm că extindem echipa noastră de receptioniști în Baia Mare, Craiova, Miercurea Ciuc si Bucuresti - Otopeni. Dacă sunteți o persoană comunicativă, orientată către detalii și dornică să facă parte dintr-o echipă dinamică în domeniul medical, aceasta este o oportunitate pe care nu trebuie să o ratați!

Iată câteva detalii despre poziția de receptionist la #Medima:
Program de lucru: 8 ore/zi, de luni până vineri, cu unele sâmbete ocazionale, plătite suplimentar
Salariu atractiv: cu posibilitatea reală de creștere după perioada de formare, pe care o veți petrece alături de colegi cu experiență și deschidere în a vă împărtăși cunoștințele necesare desfășurării activității
Contract: pe perioadă nedeterminată

Cerinte:
* Excelente abilitati de comunicare;
* Orientare catre oameni si catre identificarea solutiilor potrivite;
* Atenție la detalii si la nevoile pacientilor;
* Persoana sociabila si empatica;
* Minim studii medii finalizate (Diploma de BAC este obligatorie);

(!!!) Sunt acceptați și candidati la inceput de cariera.

Valori:
* Asumarea raspunderii;
* Cultivarea calitatii si solutiilor;
* Comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre colegi;
* Sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa.

Descrierea jobului

Responsabilități:
* Acționează ca prim punct de contact, intâmpinand si îndrumand pacienții;
* Răspunde și direcționează apelurile telefonice;
* Furnizează informațiile solicitate de către pacienți si înregistrează datele acestora in sistemul informatic;
* Verifică întocmirea corectă a formularelor de consimțământ, necesare pentru pentru realizarea investigațiilor imagistice;
* Încasează contravaloarea serviciilor medicale si completează documentele justificative pentru activitatea de recepție;
* Solicita feedback pacienților.

Medima Health este o rețea de centre medicale de excelență în imagistica medicală și radiologie. Suntem specializați în imagistica medicală de înaltă precizie și oferim rezultate de încredere sub conducerea medicală a Prof. Univ. Dr. Gheorghe Iana.
Prima noastră misiune este de a „democratiza” accesul la serviciile de screening (RMN -CT - PET/CT) cu ajutorul noilor tehnologii și a unei echipe medicale de elita, prin practicarea unor prețuri accesibile. A doua noastră misiune este de a diagnostica toate tipurile de cancer în stadiul I. „Lupta împotriva cancerului începe înainte de a vă îmbolnăvi”. a spus Vlad Ardeleanu, CEO Medima Health despre misiunea asumată împreună cu Prof. Dr. Gheorghe Iana, președintele Societății de Neuroradiologie și Radiologie Intervențională din România.

Această poziție reprezintă o oportunitate excelentă pentru cei care doresc să-și construiască o carieră în domeniul medical și să contribuie la buna funcționare a clinicii noastre. Dacă sunteți o persoană proactivă, organizată și pasionată de interacțiunea cu oamenii, vă invităm să aplicați pentru acest rol.

Dacă rezonezi cu misiunea noastră, de ce să nu te alături echipei Medima?

#haicunoi

Cu considerație,
Adela BARBULESCU
HR Manager
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024