Gratis

Regional Sales Engineer

HR Broker

Candidatul Ideal

  • Ai absolvit o facultate tehnică cu profil mecanic, Construcții de mașini, Știința și ingineria materialelor sau Rezistența materialelor
  • Ai minim 1 an de experiență în lucrul cu aparatura de control de calitate, cât şi în vânzările de echipamente industriale, mașini de încercări mecanice pentru metale, mase plastice, compozite, cauciuc, hârtie sau carton
  • Ai curiozitatea de a descoperi și de a învăța lucruri noi legate de activitatea ta sau a companiei
  • Știi bine pachetul Microsoft Office. Dacă ai lucrat până acum într-un sistem de ERP vei avea un avantaj în competiția cu ceilalți candidați
  • Poți să comunici ușor și eficient cu ceilalți colegi și cu clienții
  • Ai o atitudine proactivă, îți place să preiei inițiativa și găsești soluții la cerințele clienților Sartorom astfel încât să generezi rezultate
  • Îți este ușor să îți setezi prioritățile și să îți organizezi eficient timpul

Descrierea jobului

Iată ce vei avea de făcut:
  • Să te implici în activități de vânzare consultativă a echipamentelor pentru cercetare și controlul calității în companii din industria prelucrătoare,
  • Să prezinți caracteristicile produselor și să oferi consultanță tehnică la sediul clientului, prin e-mail și/sau telefon
  • Să administrezi și să dezvolți portofoliul de clienți
  • Să comunici clar și eficient cu potențialii clienți și cu echipa din departamentul tehnic, financiar, din laboratorul de etalonări și din laboratorul de verificări metrologice
  • Să implementezi politicile de vânzări stabilite de către Managerul de vânzări din zona ta de activitate
  • Să redactezi oferte adaptate cerințelor fiecărui client
  • Să negociezi termenele de vânzare, livrare și de plată
  • Să realizezi rapoarte săptămânale în ERP
  • Să participi la simpozioane, seminarii sau expoziţii din industriile vizate

Pentru clientul nostru, companie care comercializează și oferă soluții complete pentru echipamente de cercetare și controlul calității produselor recrutam un Regional Sales Developer Zona Vest cu experiență.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024