Gratis

Referent de specialitate financiar contabil

YTS DENTAL SRL

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine:

Sa ai o atitudine pozitiva;
Sa ai bune abilitati de comunicare si organizare;
Sa ai bune cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
Sa stii sa-ti prioritizezi task-urile;
Sa fii atenta la detalii
Sa ai notiuni de baza de contabilitate primara
Experienta anterioara pe un rol similar - reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

Ce responsabilitati vei avea:

Preluarea comenzilor de la membrii Departamentului de Marketing si Vanzari;
Impachetarea produselor facturate de Companie;
Realizarea formalităţilor de expediţie a produselor facturate de Companie (completare AWB, corespondenţă curieri etc)
Solutionarea oricarei probleme intervenite in procesul de livrare a produselor;
Inregistrarea clientilor noi in programul de software de gestiune al Companiei;
Înregistrarea produselor noi în programul de software de gestiune utilizat de Companie;
Îndosarierea documentelor de tip contabil și arhivarea lor fizică și electronică;
Reglarea deficitului de produse din stoc;
Sortarea și înregistrarea corespondenței primite în Registrul de intrări – ieșiri electronic;
Asigurarea necesarului de consumabile și preîntâmpinarea lipsurilor în gestiune;

YTS Dental SRL a inceput activitatea in Romania din anul 2006 ajungand unul din principalii importatori si distribuitori de produse stomatologice destinate medicilor implantologi din tara.

Distribuitor unic in Romania al sistemului de impanturi dentare PALTOP si pentru produsele stomatologice ale brandurilor cu renume : CURASAN, FLOW, DENTALICA, YTS Dental este partenerul de incredere al specialistilor din domeniul stomatologic avand o experienta de peste 12 ani in domeniul stomatologic.

Cultivam calitatea, oferind solutii adecvate problemelor cu care se confrunta clientii, prin comunicare deschisa, incurajand relatiile de colaborare. Viziunea grupului YTS este aceea de a deveni furnizorul principal, pentru cei mai buni medici stomatologi din Romania, oferind servicii si produse de calitate superioara.

Ne dorim sa faci parte din echipa noastra pentru a pune in practica impreuna valorile care insufletesc grupul YTS Dental:

Actionam pentru a obtine rezultate in activitatea de zi cu zi.
Cultivam calitatea si oferim solutii adecvate problemelor cu care se confrunta clientii.
Comunicam deschis si incurajam relatiile de incredere.
Deoarece noi credem ca atitudinea conteaza uneori mai mult decat cunostintele si experienta, vei avea sansa sa iti pui calitatile in valoare, iar colectivul nostru te va sustine in atingerea competentelor optime pentru aceasta functie.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024