Referent contabilitate primara

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii universitare- domeniul financiar-contabil;
  • Minim 1 an experienta pe un post similar
  • Cunoastere operare PC - MS Office
  • Cunoasterea programului de contabilitate Winmentor cu experienta dovedita in folosirea acestui program
  • Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile;
  • Cunoasterea legii contabilitatii
  • Capacitate de organizare si planificare
  • Persoana cooperanta si cu spirit de echipa;
  • Persoana atenta la detalii, ce ofera seriozitate si punctualitate;
  • Excelente abilitati de comunicare;

Descrierea jobului

  • Sa colecteze, cronologic si sistematic documentele contabile care stau la baza tranzactiilor economice;
  • Sa inregistreze la timp si corect informațiile financiare necesare, folosindu-se de documentele justificative;
  • Sa verifice completarea legala a tuturor actelor justificative;
  • Sa organizeze documentele, sa le indosarieze si sa le arhiveze;
  • Sa predea si sa preia documentele contabile;
  • Sa tina evidenta la zi a tuturor operatiunilor economice care au loc prin casieria firmei.
  • Sa intocmesca decont de cheltuieli
  • Suport in cadrul departamentului de vanzari legat de prezentarea diverselor situatii, procesarea interna a comenzilor de la clienti etc

Descrierea companiei

Beneficii:

  • Pachet salarial avantajos care va fi discutat in cadrul interviului
  • Atmosfera placuta de lucru intr-o echipa tanara, dinamica si ambitioasa, in plina expansiune
  • Dezvoltare personala
  • Tichete de masa in valoare de 20 Ron per zi
  • Asigurare medicala privata si de viata
  • Posibilitatea de home-office una doua zile pe saptamana
  • Decontare transport.

Compania noastra a fost înființată în 1996, aflându-se în continuă creștere și evoluție. Focusarea noastră principală este producția de plasă din fibră de sticlă și o serie de profile din aluminiu, oțel și PVC. Clienții noștri principali sunt distribuitorii, depozitele și magazinele de retail din toată țara.

Pagina noastră WEB: www.profeel.ro

Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos