Publicat 25 Ian 2017 | Reactualizat 22 Feb 2017 | Expiră 26 Feb 2017

Redactor de carte

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Editura Gama are peste 20 de ani de experienţă în editarea de carte pentru copii. Convingerea că educaţia se realizează cel mai bine prin joc si necesitatea de a ne adapta la specificul pieţei editoriale autohtone ne determină să creăm singuri peste 70% dintre proiectele noastre editoriale.
Pentru ca echipa noastră să fie completă, mai avem nevoie de doi colegi:
• redactor pentru verificări de traduceri și
• redactor pentru elaborarea proiectelor proprii.

Tu poți fi unul dintre ei, dacă:
• ai studii superioare;
• stăpâneşti perfect limba română;
• îți place să scrii;
• cunoști foarte bine limbile engleză și franceză;
• eşti o persoană creativă, dar și logică, bine organizată;
• ai o cultură generală solidă și știi unde să cauți ceea ce nu cunoști;
• acorzi o atenţie deosebită detaliilor;
• dai dovadă de seriozitate şi meticulozitate,
• ai experienţă într-un post similar sau te pasionează domeniul editorial.

Descrierea jobului

Viitorul nostru coleg va trebui să:
• realizeze minuţios documentarea pentru proiectele editoriale;
• creeze conţinut pe baza documentării realizate sau a indicaţiilor primite în şedinţele de creaţie;
• adapteze texte în funcţie de specificul proiectelor la care lucrează;
• corecteze cu atenţie textele paginate şi să observe erorile grafice.
• se asigure că traducere este corectă, completă și precisă;
• verifice acuratețea informațiilor din text;
• reformuleze pasajele care necesită intervenția sa;

Grupul de firme Printco-Editura Gama cuprinde două companii: tipografia Printco (www.printco.ro), specializată în producţia de tipărituri publicitare şi ambalaje, şi Editura Gama (www.edituragama.ro), specializată în publicarea cărţilor pentru copii.
Credem în investiţia continuă în calitate, fie că este vorba despre servicii, produse, tehnologii, mediu de lucru, oameni sau relaţiile cu aceştia. Credem în atenţia la detalii şi în cinste. De aceea, grupul de firme Printco-Editura Gama investeşte la fel de mult atât în calitatea umană a angajaţilor şi în calitatea mediului în care aceştia lucrează, cât şi în pregătirea lor profesională, aceste trei elemente fiind considerate baza unei relaţii de calitate atât în interiorul companiei, cât şi între aceasta şi clienţi. Echipa noastră este una înalt calificată, beneficiind de stagii de pregătire desfăşurate atât în ţară, cât şi în străinatate. Suntem principiali, inovativi, atenţi si corecţi.
Grupul de firme are 150 de angajaţi, cu 20 ani de experienţă de producţie pe piaţa naţională, şi realizează o cifră de afaceri de 5 milioane de euro/an.
Sediul central al companiilor este în Iaşi.

Expirat
Redactor de carte  -  Editura Gama