Gratis

Recruiter cu limba Germana

E.ON Dialog

Candidatul Ideal

Esti pasionat/a de recrutare si iti place sa vorbesti limba germana?
Suntem in cautarea unui Recruiter entuziast si dinamic care sa se alature echipei noastre!

Ce cautam:
  • Experienta anterioara in recrutare si/sau sourcing
  • Limba germana la nivel minim B1
  • Spirit sociabil si deschis in relatiile cu oamenii
  • Abilităti puternice de comunicare si persuasiune
  • Mod de lucru independent, atent si structurat
  • Capacitate de a lucra în echipa
  • Disponibilitate pentru deplasari
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Ce vei face:
  • Indentificarea candidaților potriviti în retelele sociale si abordarea activa a acestora
  • Contactarea telefonica a potentialilor candidati
  • Planificarea si sustinerea interviurilor de selectie
  • Intocmirea ofertelor de angajare
  • Reprezentarea companiei la evenimentele de recrutare si Employer Branding

Ce oferim:
  • Sarcini captivante si posibilitatea de a contribui la furnizarea de solutii pentru 15 milioane de clienti nemti
  • Asigurare privata de sanatate
  • Prime de Pasti si Craciun pentru a aduce bucurie in viata ta
  • Tichete de masa in valoare de 30 Lei pentru a te bucura de gustari delicioase
  • Oportunitati nelimitate de training si dezvoltare pentru a-ti perfectiona abilitatile si cunostintele
  • Acces exclusiv la platforma 7Card pentru a-ti mentine energiile la cote maxime
  • Parcare gratuita
  • Atmosfera de lucru colegiala, intr-un loc de munca modern si bine echipat
  • Lista nu se opreste aici!
Pentru mai multe detalii sau pentru a-ti arata interesul, trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail: recrutare-dialog@eon.com. Daca ai intrebari, ne poti contacta la numarul de telefon: 0770 300 900.

Alatura-te echipei noastre din SIBIU, unde energia ta conteaza si face diferenta!

Descrierea companiei

E.ON Dialog S.R.L.

E.ON Dialog este o companie germană care face parte din grupul E.ON Germania. Suntem prezenți pe piața din România din anul 2018. Există opt filiale în Europa: cinci în Germania și trei în România. Două dintre ele sunt în județul Sibiu, în orașul de pe Cibin și în Mediaș.De curând, o nouă filială am deschis la Sebeș, Alba Iulia.

În prezent peste 500 de angajați lucrează în centrele E.ON Dialog din Sibiu, Mediaș și Sebeș. Aceștia și-au găsit locul în departamentele Customer Service (Relații Clienți și Vânzări), Energy Service (Servicii Energie) și Business Services & IT Support.

Te încurajăm să afli mai multe detalii despre companie și activitățile în care sunt implicați colegii noștri accesând direct pagina noastră de Facebook: https://m.facebook.com/eondialog

Publicat 30 Ian. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024