Gratis

RECEPTIONIST

MNT HEALTHCARE EUROPE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- absolvent studii medii/superioare;
- cunostinte bune de operare PC;
- cunostinte medii de limba Engleza;
- orientare catre pacient si empatie;
- excelente abilitati de comunicare (claritate si coerenta in exprimare);
- buna atentie distributiva, atentie la detalii;
- disciplina, organizare;
- abilitati de lucru in echipa.

Descrierea jobului

- preia apelurile telefonice si furnizeaza informatii in legatura cu serviciile medicale oferite de clinica;
- intampina pacientii si vizitatorii clinicii si ii indruma catre cabinetele/sectiile medicale;
- efectueaza programari si reprogramari pentru consultatii/investigatii;
- incaseaza contravaloarea serviciilor medicale si completeaza documentele justificative aferente;
- inregistreaza corect biletele de trimitere si informatiile pacientilor in baza de date;
- elibereaza diverse documente medicale.
- ofera informatii pacientilor in ceea ce priveste pregatirea necesara in vederea efectuarii diferitelor investigatii medicale;

NeoLife Medical Center este una dintre cele mai bine echipate clinici medicale cu profil oncologic din România, cu tehnici și echipamente medicale de diagnostic și tratament aduse în premieră în țară.

Având două centre în București și câte unul în Iași, Brașov, Brăila și Râmnicu Vâlcea, cu echipe multidisciplinare care includ specialiști și experți din toate domeniile medicale, tehnici inovative, de pionierat, pentru diagnosticul și tratamentele oncologice constituie principalele puncte forte pe care Neolife le pune la dispoziția pacienților.

10 ani în România, peste 200.000 de pacienți tratați, alte sute de mii de investigații.

O echipă performantă care crește în permanență. Poți fi tu cel care ni se alatură!
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024