Gratis

Receptionist / Operator Call-center

SC GRAL MEDICAL SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Compania Gral Medical s-a nascut dintr-un vis si din credinta noastra a tuturor ca se poate; Ca se poate sa oferim o viata mai buna pentru pacientii nostri.
Cautam receptionist care sa adere valorilor companiei, care sa promoveze brandul si serviciile Gral Medical, care sa contribuie alaturi de colegi la cresterea calitatii vietii pacientilor.

Ne dorim sa fii colegul nostru, si ne-ar placea sa:
  • Ai studii medii si cunosti limba engleza nivel conversational
  • Fii o persoana comunicativa , energica si zambitoare;
  • Faci fata situatiilor stresante
  • Fii o persoana dinamica orientata catre rezultate;
  • Ai capacitatea de a empatiza cu pacientii;
  • Ai atitudine pozitiva si perseverenta;
  • Ai cunostinte MS Office;
  • Ai capacitatea de a gasi solutii si de a actiona rapid;
  • Ai capacitatea de a gestiona mai multe responsabilitati simultan.

Descrierea jobului

De ce sa lucrezi la Gral?
  • Activitatea noastra imbunatateste experienta pacientului;
  • Iti promitem ca nu te vei plictisi;
  • Beneficiezi de training si sustinere privind activitatea profesionala;
  • Te vei dezvolta profesional si personal;
  • Poti avansa in cariera;
  • Iti poti aduce contributia la dezvoltarea companiei;
  • Te vei simti bine alaturi de colegi si vei avea parte de sustinere ;

Ce responsabilitati are un receptionist?
  • Intampinarea pacientilor si vizitatorilor cu o atitudine calda;
  • Programarea pacientilor la diverse investigatii;
  • Inregistrarea corecta a datelor in soft;
  • Oferirea informatiilor despre serviciile companiei cu amabilitate;
  • Incasarea contravalorii serviciilor si emiterea bonului fiscal;
  • Preluarea apelurilor telefonice si directionarea acestora;
  • Contactarea telefonica a pacientilor.

GRAL Medical este o firma privata cu capital integral romanesc din topul celor mai mari companii din domeniul serviciilor medicale.Sub sloganul “Suferinte Vechi, Tratamente Noi”, GRAL Medical a reusit sa implementeze servicii noi si eficiente pentru a veni in intampinarea pacientilor cu o alternativa la sistemul de sanatate existent. Astfel, in scurt timp, Gral Medical a devenit cea mai dinamica companie de servicii medicale din Romania. Perseverenta, performanta, serviciile personalizate, inovatia si rezultatele obtinute stau la baza diferentierii sale pe piata serviciilor medicale private din Romania.

Grupul GRAL Medical a reusit sa construiasca o retea de 54 centre medicale in 8 judete din tara, dintre care 14 laboratoare, 28 centre regionale de recoltare, 14 clinici (din care 3 centre de imagistica medicala) si 4 spitale oncologice: Spitalul OncoFort din capitala cu 4 sectii (radioterapie, chimioterapie, chirurgie si dializa), Spitalul OncoFort Ploiesti, Spitalul OncoFort Craiova, Spitalul OncoFort Pitesti si un centru de medicina nucleara - Spitalul OncoFort Caloian, cu cele 2 sectii (realizarea scintigrafiilor si tratarea cancerului tiroidian bine diferentiat), unde lucreaza peste 1200 de medici si asistente.

Viziunea noastra este sa fim mereu deschizatori de drumuri noi in piata serviciilor medicale si sa ridicam standardul serviciilor oncologice la un nivel nou de performanta.

Misiunea este sa oferim o alternativa la sistemul medical actual, prin crearea unui mediu in care ideile prind viata, iar cei din jurul nostru sa primeasca respectul cuvenit.

Valorile in care credem sunt: daruirea si increderea, responsabilitatea si respectul, profesionalismul si inovatia.nca de la inceput, Gral Medical a dorit sa ofere pacientilor servicii personalizate, motiv pentru care, incepand cu 2006, a finalizat peste 8 demersuri investitionale din domenii diferite, proiecte care au dus la completarea si diversificarea serviciilor existe.

Gral Medical este una dintre cele mai importante companii de servicii medicale private din Romania, iar in prezent este lider pe segmentul oncologic, al analizelor de laborator din capitala si al cardurilor de sanatate destinate persoanelor fizice.

Cele mai importante 2 firme ale grupului Gral Medical sunt: Gral Medical si Medical Center Gral.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024