Gratis

Receptionist - Dental

Regina Maria

Descrierea jobului

La Regina Maria, fiecare actiune are impact in construirea medicinei extraordinare, iar prin rabdare si asumare putem sa contribuim la crearea celor mai bune experiente pentru cei din jur. In rolul de Receptionist - Dental oferi pacientilor indrumarea si informatiile de care au nevoie pentru a beneficia de serviciile medicale potrivite si de un un traseu medical usor.

Uite de ce ar fi fain sa iti incepi cariera la noi:

· Ai acces la cursuri de dezvoltare personala si profesionala in cadrul companiei;

· Ai un plan de cariera personalizat;

· Acumulezi experienta si ai acces la cursuri de dezvoltare personala si profesionala;

· Beneficiezi de abonament gratuit la biblioteca virtuala si reducere la abonamentul fitness;

· Beneficiezi de abonament de servicii medicale si reduceri la partenerii Regina Maria;

· Ai zile de concediu suplimentare de ziua ta de nastere si pentru fiecare an petrecut in companie.

Cum arata o zi in rolul de receptionist?

  • Intampini pacientii si vizitatorii cu o atitudine calda;
  • Ghidezi pacientii catre cabinetele medicale;
  • Preiei apelurile telefonice si le directionezi in functie de cererea pacientului;
  • Furnizezi cu amabilitate informatiile solicitate;
  • Incasezi contravaloarea serviciilor medicale;
  • Inregistrezi informatiile in sistemele de evidenta si programare;
  • Gestionezi arhiva medicala si a fluxului de documente din clinica;
  • Relationezi cu medicii, pacientii si personalul clinicii.

Ca sa te integrezi usor in echipa noastra te-ar ajuta sa...

  • Fii empatic si rabdator;
  • Manifesti grija fata de oameni si de nevoile acestora;
  • Ai o atitudine proactiva;
  • Comunici si sa colaborezi eficient cu echipa;
  • Fii orientat catre gasirea solutiilor;
  • Vrei sa inveti in fiecare zi ceva nou;
  • Vrei sa fii, in fiecare zi, mai bun decat ieri.

E necesar sa ai...

  • Studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat;
  • Minima experienta de lucru in domeniul vanzarilor;
  • Cunostinte de operare PC si cunostinte de utilizare a casei de marcat si sistem POS;
  • Experienta de lucru pe un rol simular, reprezinta un avantaj.

Te rugam sa ai in vedere ca vor fi contactati doar candidatii eligibili / care corespund criteriilor de eligibilitate.

Povestile de succes au intotdeauna in spate oameni pasionati de a construi, iar alaturi de noi sunt cei mai buni. Intr-o lume dinamica si intr-o continua schimbare, daca printre valorile tale se numara invatarea continua, grija, integritatea si capacitatea de a munci pentru un scop comun, atunci aici vei gasi inspiratia sa construiesti alaturi de noi un sistem medical performant si uman, cu impact in viata oamenilor.

Reteaua de sanatate REGINA MARIA este lider in calitatea serviciilor medicale din Romania, fiind singurul operator care detine trei spitale cu acreditari internationale. Prin cele 14 acreditari detinute, REGINA MARIA demonstreaza constant angajamentul sau pentru excelenta medicala si siguranta ingrijirii pacientilor.

Totodata, REGINA MARIA a inovat si segmentul serviciilor medicale pentru companii, lansand in premiera in Romania conceptul de abonamente corporate, in urma cu 25 de ani. Mai recent, compania a dezvoltat si pachete medicale specializate pentru IMM si persoane fizice, gestionand in prezent un portofoliu de peste 740.000 de abonamente. In plus, in ultimii 10 ani, REGINA MARIA a investit peste 200 de milioane de euro in dezvoltarea sistemului medical din Romania, prin modernizarea sau deschiderea de noi locatii, achizitia de aparatura performanta si pregatirea echipelor medicale.

REGINA MARIA este singura companie de servicii medicale din Romania care a preluat in totalitate si a integrat cu succes peste 35 de alti jucatori de pe piata, avand o prezenta nationala, in toate judetele tarii, printr-o retea de peste 500 de clinici proprii si partenere. Compania reuneste peste 8.000 de angajati si colaboratori si ofera servicii complete de spitalizare si chirurgie, maternitate, policlinica, imagistica, laborator si stocare de celule stem, unui numar de peste 5.8 milioane de pacienti.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024