Gratis

Receptioner medical

Clinica Prima Xray S.R.L.

Candidatul Ideal

Persoană plăcută, comunicativă, orientată spre rezultate și muncă în echipă;
Disciplinată, conștiincioasă, calmă, amabilă;
Capacitate de analiză, planificare, organizare, coordonare a activității;
Iniţiativă, responsabilitate, implicare;
Abilităţi de interacţiune pozitivă şi de gestionare a conflictelor;
Dezvoltare profesională, dorinţa de autoperfecţionare;
Cunoștințe temeinice operare PC. Experiența în utilizarea softurilor dedicate activității de recepție reprezintă un avantaj;
Bună cunoaștere a limbii engleze – scris și vorbit.

Descrierea jobului

Efectuarea de programări conform solicitărilor (telefonice, online și în recepția Clinicii);
Furnizarea de informații referitoare la serviciile și investigațiile oferite în cadrul Clinicii;
Preluarea pacientului de la intrarea în Clinică și completarea tuturor formularelor necesare conform protocoalelor Clinicii;
Păstrarea unei strânse relații de colaborare cu medicii și asistenții medicali, astfel încât pacienții să beneficieze de un serviciu de calitate;
Menținerea unui mediu de lucru sigur, empatic și profesional în întreaga clinică;
Încasarea contravalorii serviciilor medicale efectuate;
Menținerea unor evidențe/ statistici pentru Clinică;
Efectuarea de comenzi pentru necesarul administrativ al Clinicii;
Îndeplinirea oricăror alte sarcini administrative sau de asistență, conform necesităților clinicii și instrucțiunilor managerului.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024