Gratis

Receptioner/a Boutique Hotel

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Despre noi
Suntem un Boutique Hotel din centrul Bucurestiului!( sector 3 )
Iata ce ne dorim de la viitorul nostru coleg /colega
- studii medii / superiore
- experienta de minim 2 ani in receptie hoteliera.
- limba engleza - nivel mediu/avansat ;
- bune abilitati de prezentare si comunicare.

Descrierea jobului

Responsabilitatile acestui rol:
- urmareste si verifica evolutia rezervarilor si a sosirilor, actualizand fisele de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modaliate de plata, emite facturile fiscale;
- cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare;
- preluarea și înregistrarea rezervărilor;
- procesarea plecarilor si rezolvarea platilor;
- monitorizarea pregatirii camerelor;
- întâmpinarea și cazarea clienților;
- gestionarea cazărilor in program informatic de gestiune hoteliera;
- promovarea serviciilor hotelului;
- atribuții de facturare încasare emitere documente fiscale.
- preluarea mesajelor de la clienti si gestionarea lor;

Ce iti oferim noi:
- Oferim construirea si dezvoltarea unei cariere pe termen lung intr-un mediu de lucru placut;
- Ai oportunitatea de a-ti desfasura activitatea la standarde internationale.
- Oferim un salariu atractiv.
Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 28 Febr. 2024 Expiră 29 Mart. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.