Gratis

R&D Manager

s.c. Jaeggi Industries s.r.l.

Candidatul Ideal

  • Business mindset
  • Learning agility
  • Prioritization
  • Quality focused
  • Resilience
  • Emotional readiness and conflict management
  • Effective communication skills
  • Innovation management

Descrierea jobului

  • Maintain close communication with interface departments besides R&D (Quality, Industrial Engineering, Controlling and Production)
  • Technical Product Owner for R&D key projects
  • Determine, execute and introduce improved and new technologies
  • Manage internal R&D personnel and department based on current R&D needs
  • Establish department goals and priorities by collaborating with the R&D departments in Germany and Hungary
  • Transfer new technologies and manufacturing processes
  • Research and evaluation of new materials, processes and equipment’s
  • Suggest training tools to enhance employee performance and development
  • Participate at exhibitions and technical platforms to catch topics of interests
  • Evaluate project and product risks
  • Recognize and respect relevant EU directives related to our industry (e.g. machinery directive)
  • Improve internal workflows and Change Management in collaboration with global R&D

Grupul Güntner este astazi lider mondial in domeniul tehnologiei schimbatoarelor de caldura si în fabricarea echipamentelor de aer condiționat, avand locatii de producție în Germania, Ungaria, Romania, Indonezia, Mexic si Brazilia.

Peste 90 de ani de experiență în industrie și integrarea consecventă a celor mai recente tehnologii și rezultate ale cercetării asigură standardul de înaltă calitate al soluțiilor Güntner, sub deviza “Always a solution ahead”.

Grupul Güntner este prezent pe piata din Romania din anul 2015, in Sibiu, unde productia se desfasoara in doua fabrici, pe o suprafata totala de peste 45.000 m².

Güntner | Producător de sisteme de răcire și refrigerare | https://www.guntner.ro/

In conformitate cu normele privind protectia datelor cu caracter personal, aplicand cv-ul la unul din anunturile noastre, va exprimati acordul implicit pentru utilizarea datelor furnizate in scopul unei posibile angajari. La incheierea procesului de selectie, aplicatia va fi stearsa din baza de date.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024