Gratis

Quality Engineer for Automotive Industry

KAMTEC AUTO ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Locul de muncă este situat in Com. Aricești - Rahtivani, jud. PRAHOVA DN 72, nr. 874 (langa Roquet Eastern Europe SRL)

Candidatul ideal:
- Educație: studii superioare
- Experiență de minim 5 ani în industria auto
- Permis de conducere cat. B (obligatoriu)
- Este obligatorie cunoașterea limbii engleze (fluent)
- Experiență în MS Office, ERP
- Capacitate de analiză a datelor/ metodelor statistice
- Cunoștințe bune în managementul calității (8D, FMEA, metoda 4Q, Lean Six Sigma etc) – în mod ideal în industria automotive
- Proprie inițiativă si orientare spre obiective
- Abilitati de comunicare deosebite (de exemplu pentru moderare, o manieră sigură de a trata clienții)
- Abilități excelente de organizare și conducere
- Atitudine pozitiva
- Prezentă agreabilă

Descrierea jobului

Implementarea, menținerea și îmbunătățirea sistemului de management al calității conform IATF 16949 si ISO 9001;
- Înțelegerea cerințelor de calitate și a așteptărilor clienților și transmiterea lor organizației;
- Coordonarea departamentului Calitate, oferirea de suport și feedback;
- Elaborarea documentației Sistemului de Management al Calității: Manualul Calității, Politica de Calitate și de Mediu, proceduri de sistem, proceduri de lucru, instrucțiuni, standarde, planuri ale calității;
- Participarea la analizele sistemului calității efectuate de către conducere (Management Review);
- Controlul costurilor de calitate;
- Efectuarea și programarea auditurilor interne și externe de calitate;
- Analizarea neconformităților de produs, proces si sistem, a reclamațiilor de la clienți (stabilirea cauzei rădăcină), stabilirea acțiunilor corective și preventive, implementarea și verificarea eficacității acestora;
- Rezolvarea cu succes a reclamațiilor clienților pentru a asigura satisfacția clienților;
- Gestionarea auditurilor din partea clienților;
- Gestionarea comunicării cu clienții referitor la calitatea produselor;
- Solicitarea de feedback de la clienți pentru a evalua dacă cerințele acestora sunt îndeplinite;
- Supervizarea și coordonarea transferului de noi proiecte;
- Responsabil pentru planificarea calitativa a proceselor pentru reperele automotive (analize FMEA, planuri de control, PPAP; APQP);
- Implementarea măsurilor de prevenire a erorilor în scopul unei îmbunătățiri continue a calității în colaborare cu celelalte departamente;
- Elaborarea și revizuirea specificațiilor pentru produse sau procese;
- Efectuarea de analize statistice.

Beneficii:
- Pachet salarial corelat cu competențele si performanța
- Tichete de masă (35 RON / zi)
- Coș și tichete cadou (Paște și Crăciun)
- Transport decontat
- Asigurare medicală privată
- Prime evenimente speciale (căsătorie, naștere copil, deces)
- Al 13-lea salariu

Since its establishment at the start of the millennium, Kamtec has introduced harmful exhaust gas reduction and high efficiency engine control technologies for diesel engines to Korea and has accumulated and improved technologies in cooperation with leading companies.
With technical cooperation between advanced businesses in the engine control industry, we have made a significant contribution to the domestic auto industry by developing eco-friendly and highly-efficient engine control technology, tailored to domestic conditions and at reduced cost.
However, we are doing our best to develop new products that will lead the future independently by recognizing that the global advancement is the biggest challenge to survive in the car component industry facing its growth limit in the domestic car market in which competition is deepening recently.
Moreover, with a belief that the perfect component quality, the highest needs of customers, also starts with an outstanding technology, our employees are putting their sincerity and soul on each product spontaneously, so we promise you to contribute greatly to the development of domestic and overseas car industry by being reborn as a leader in eco-friendly and high-efficiency engine control components that lead the global market.

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024