Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Quality Business Partner - Sanofi Romania

Pharma Net Solutions
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Specialist in domeniul calitatii
Suntem bucurosi sa va impartasim o oportunitate de angajare in compania SANOFI ROMANIA SRL pentru functia de Quality Business Partner, pe perioada nedeterminata.

Nivel de studii: Studii universitare (Farmacie/ medicina reprezintă un avantaj).
Experienţa profesională: Cel puțin 1 an de experiență într-o companie farmaceutică.

- Persoana responsabila, dinamica, comunicativa, cu foarte mare atentie la detalii;
-Cunostinte computer: cunostinte avansate de MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Outlook.
- Limbi: excelente cunostinte de limba engleza, limba franceza reprezinta un avantaj.
- Abilitatea de a construi relatii intre departamente si sa sprijine un mediu de lucru colaborativ
- Sentiment de ordine, exactitate, precizie
- Adaptarea la munca in conditii de stres si cu termene limita, punctualitate
- Bun lucrator in echipa, capabil/a sa construiasca relatii intre departamente si functii.
- Loialitate si confidentialitate; diplomatia, intuitie.
- Angajament pentru imbunatatire permanenta, invatare si rezultate.

Descrierea jobului

Urmărește implementarea tuturor directivelor și standardelor de calitate de la nivel global în cadrul tuturor departamentelor GxP relevante ale SANOFI ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀ROMANIA SRL.
Este responsabil direct pentru gestionarea documentației de calitate, inclusiv a sistemului de arhivare a acesteia.
Asigură îndrumarea tuturor funcțiilor din SANOFI ROMANIA SRL care trebuie să dezvolte documente de calitate, în legătură cu modul de elaborare al acestora precum și în legătură cu modulele de instruire disponibile în domeniile respective.
Implementează un proces de screening al documentelor globale de calitate anunțate pentru a prelua cerințele care trebuie incluse în documentele de calitate ale SANOFI ROMANIA SRL, informeaza lunar sau ori de câte ori este nevoie toate departamentele GxP relevante despre noutățile apărute și verifică implementarea adecvată a noilor versiuni ale documentelor globale de calitate în cadrul celorlalte departamente GxP relevante;
Administrează și este responsabil pentru procesul de implementare, revizuire și încărcare al procedurilor GxP relevante din cadrul întregii organizații în cadrul sistemelor utilizate de catre Sanofi
Colectează și monitorizează informațiile pentru raportarea periodică în sistemele de raportare ( ex. lunar, trimestrial, anual) privind indicatorii de calitate (KPI).
Verifică ca toate sistemele computerizate GxP relevante, de la nivel local, sunt validate (sau necesita validare) și revizuiește cel puțin trimestrial sau ori de câte ori este nevoie lista cu acestea.
Participă la efectuarea autoinspecțiilor și la auditurile interne, întocmește periodic planul de autoinspecții pe care îl supune aprobării Directorului de Calitate
Se asigură că sunt îndeplinite reglementările și instrucțiunile locale permițând menținerea autorizației(-ilor) eliberate de agențiile de reglementare (ANMDMR, sau MS).
Participă la pregătirea analizei anuale a activității în domeniul calității din filială și la organizarea întâlnirii cu managementul filialei
Contribuie la întocmirea Analizei de Management, efectuată anual, și participă la pregătirea și desfășurarea auditurilor de supraveghere și recertificare, în vederea menținerii certificării cu standardul ISO 9001:2015.
Realizează sarcini conexe cu postul de Persoana Responsabila cu Calitatea și anume:
Se asigură că se implementează și se menține un sistem de management al calității în activitatea de Distribuție, prin colaborarea directă cu Persoana Responsabilă și alte categorii de personal din cadrul depozitului desemnat ca beneficiar de contract de servicii logistice ( ex. reclamatii, retururi, retrageri, etc)
Se concentrează asupra gestionării activităților autorizate și asupra acurateței și calității înregistrărilor, dar nelimitate la acestea (ex. Înregistrări de temperatură, documente aferente recepției, livrării produselor, etc)
Se asigură că furnizorii și clienții implicați în activitatea de distribuție (farmacii și distribuitori angro) sunt aprobați și dețin toate autorizațiile și avizele necesare.
Participă la definirea și implementarea procesului de gestionare a CAPA referitoare la activitățile GxP precum și la activitățile reglementate din domeniul sănătății în filială
Trebuie să se asigure că produsele distribuite în România sunt conforme cu Autorizațiile de punere pe piață și cu cerințele reglementare aplicabile

Beneficii:
Salariu motivant.
Tichete de masa
Asigurare medicala.
Training-uri de instruire si oportunitati de dezvoltare.

Compania Pharma Net Solutions ofera consultanta in domeniul resurselor umane si servicii specializate de consiliere in cariera.
Pentru mai multe informatii ne puteti contacta la numarul de telefon:
0731 041 610- Ana Albisoru;
email: ana.albisoru@pharmanetsolutions.com

Compania client Sanofi Romania este una dintre cele mai puternice și diversificate prezențe locale in piata farma, produse originale. Integreaza eficient mai multe divizii distincte și complementare pentru a genera valoare și beneficii concrete pacienților, sistemului de sănătate și întregului ecosistem socio-economic; contribuind astfel semnificativ pe parcursul întregii călătorii pentru sănătate a românilor – de la prevenție la tratament până la menținerea unei stări bune de sănătate.
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 19 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.