Gratis

QA Engineer

PIXELDATA SRL

Candidatul Ideal

Cautam un inginer pentru asigurarea calitatii aplicatiilor software pe care le dezvoltam si care sa se alature echipei noastre de testare software. Aplicatiile software sunt in domeniul imagisticii medicale. Sunt compatibile cu standardele HL7 si DICOM.

Descrierea jobului

Cerințe:
Realizarea scenariilor de teste, inclusiv rapoartele detaliate ale fiecarui scenariu testat;
Testarea functionala a aplicatiilor;
Teste la limita, de incarcare, de securitate;
Teste de regresie;
Evaluarea eficientei interfetelor grafice;
Gestiunea bug-urilor si a statusurilor acestora;

Beneficii:
Pachet salarial motivant și beneficii suplimentare.
Training și dezvoltare profesională continuă;
Mediu de lucru dinamic și provocator;

Compania noastra este specializata in dezvoltarea si comercializarea de solutii complete si de foarte buna calitate (hardware si software) pentru arhivare si post-procesare imagini medicale.

Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 13 Mai 2024 Expiră 29 Mai 2024