Gratis

Psiholog

FUNDATIA WORLD VISION

Candidatul Ideal

Sudii superioare in Psihologie
Bune abilitati de coordonare
Abilitati de organizare si planificare
Capacitate de analiza si sinteza
Abilitati de lucru in echipa si in special de lucru cu tinerii
Buna operare PC (Word, Excel, Power Point)
Cunoasterea limbii engleze;
Permis de conducere cat B
Abilitatea de a efectua sarcinile de lucru cu supervizare minima.
Abilitati de comunicare si relationare;
Experienta in lucru cu tinerii, consiliere vocationala, dezvoltare personala.
Experienta in coordonare de proiect

Descrierea jobului

CONTEXTUL ACTIVITATII:
Postul este localizat in cadrul Fundatiei World Vision Romania – Biroul Valcea
SCOPUL POSTULUI:

Coordoneaza implementarea si asigura derularea programului , conform calendarului anual de implementare, in acord cu politicile Fundatiei World Vision Romania si cu standardele setate la nivelul programului Vreau in clasa a 9-a.
Coordonatorul local lucrează zilnic cu elevii de liceu, voluntarii si alti membrii de la nivelul comunitatilor pentru a implementa toate componentele de la nivelul programului si pentru a initia noi posibilitati de dezvoltare a programului.
1. Identifica si inscrie in proiect copiii din comunitatile din mediul rural din judetele in care este implementat proiectul.
2. Colecteaza si monitorizeaza situatia scolara a fiecarui copil in stransa colaborare cu familia si cadrele didactice.
3. Este responsabil, gestioneaza, monitorizeaza bugetul alocat pentru fiecare sursa de finantare.
4. Contribuie la dezvoltarea planului anual de activitati si se asigura de implementarea lunara a acestuia.
5. Coordonare a procesului de meditatii, mentorat si consiliere psihologica
6. Identifica potentiali finantatori locali pentru sustinerea proiectului
7. Dezvolta si incheie parteneriate cu institutii precum Inspectorate Judetene, Scoli, Licee si alte structuri publice si private.
Responsabilități in cadrul “Centru de resurse comunitare abuzul, neglijarii si exploatarii copilului”
8. Asigură oferirea de servicii psihologice: evaluare psihologică, consiliere psihologică individuală şi de grup, terapii de specialitate, cu respectarea politicilor, procedurilor şi standardelor de lucru ale Fundaţiei World Vision Romania şi implementează standardele minime obligatorii privind “ Centru de resurse comunitare pentru prevenirea abuzului, neglijarii si exploatarii copilului

World Vision România este o fundație neguvernamentală care pune în centrul activității sale bunăstarea copilului. Suntem parte din marea familie World Vision International, prezentă în aproape 100 de țări din întreaga lume. În cei 30 de ani de prezenţă în România, am ajutat peste 560.000 de copii şi adulţi, în peste 500 de comunităţi din 18 judeţe. World Vision România crede în dreptul la şanse egale pentru copiii de la sate şi de la oraş şi de aceea în comunităţile rurale unde este prezentă desfăşoară programe de dezvoltare comunitară pe termen lung cu focus pe educaţie şi reducera abandonului şcolar, sănătate şi protecţia copilului, agricultură şi dezvoltare rurală, angajament civic şi creştin.

* World Vision Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal in scopul recrutarii de personal, asa cum reiese din Nota de Informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal in scopul recrutarii, disponibila pe site-ul fundatiei la https://worldvision.ro/nota-de-informare-privind-prelucrarea-datelor-cu-caracter-personal-in-scopul-recrutarii. Inainte de a aplica pentru acest post, va invitam sa consultati nota de informare mentionata. Aplicand pentru un post disponibil va exprimati consimtamantul ca datele dumneavoastra cu caracter personal sa fie prelucrate de catre Fundatia World Vision Romania in conditiile mentionate in Nota de informare.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024