Gratis

Psiholog - specialitatea Psihologie clinica

Asociatia Spune Da Vietii

Descrierea jobului

Asociatia Spune DA Vietii angajeaza pentru centrele din Bucuresti si Pucioasa, psiholog cu drept de libera practica in specialitatea Psihologie clinica.
Cautam o persoana dornica sa invete terapia ABA, sau cu experienta, in lucrul cu copiii cu autism.
Centrele au coordonator si medici colaboratori.

Este foarte important de mentionat faptul ca cei interesati de o astfel de colaborare, trebuie sa intruneasca urmatoarele cerinte (obligatorii):
  • capacitatea de a intelege ca vor lucra cu copii cu afectiuni si nu unii tipici,
  • sa aiba un munte de rabdare si altul de curiozitate stiintifica (sa vrea sa invete enorm despre aceste patologii),
  • seriozitate (asta insemnand ca respecta cerintele contractuale, dar si oamenii pe care ii intalnesc, fie ei colaboratori, sau beneficiari, directi/indirecti ai serviciilor prestate),
  • perseverenta si dorinta de a invata mereu ceva nou, de autodezvoltare si o rezistenta ridicata la stres si efort fizic.
Constituie un avantaj parcurgerea unui program national sau internațional de formare profesională de lungă durată sau scurtă durată de minimum 40 de ore într-o metodă de intervenție validată științific în TSA, avizată de către Comitetul director al Colegiului Psihologilor din România.

Si beneficii:
  • salariu motivant
  • asigurare medicala privata
  • tichete de masa

Misiunea noastră este de a răspunde celor mai urgente nevoi ale comunității copiilor diagnosticati cu TSA, oferind ajutor real și speranță, astfel încât toți cei afectați să își poată atinge potențialul maxim, să ducă vieți independente, implinite și pline de satisfactii.

Asociația Spune Da Vieții se angajează să înțeleagă autismul dintr-o perspectivă științifică, să sporească oportunitățile și serviciile și să educe publicul despre autism. În îndeplinirea misiunii sale, Asociația Spune Da Vieții dezvoltă programe de îngrijire, politici, advocacy și educație
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024