Gratis

Proiectant instalatii HVAC

IMSAT SA

Candidatul Ideal

Absolvent al facultatii de Constructii, sectia Instalatii pentru Constructii
Minim 5 ani experienta in proiectare HVAC, pentru retail, hale logistice/productie, industrie si spitale
Buna cunoastere a normativelor si solutiilor moderne
Experienta in zona de ofertare instalatii sanitare si stingere incendiu
Disponibilitate pentru deplasari interne
Limba Engleza obligatoriu nivel avansat
Limba Franceza – minim cunostinte medii
Spirit de echipa, initiativa, rigurozitate, seriozitate
Buna cunoastere a MS Office si ACAD 2D, 3D, Magicad,REVIT.

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti si raporteaza pozitiei de Manager proiectare.

Studiază, înțelege si definește scopul proiectului pentru a asigura cea mai buna soluție pentru proiectul atribuit
Participa la colectarea si prelucrarea datelor referitoare la execuția proiectelor in lucru
Stabileste solutiile tehnice principale bazate pe datele de intrare din cerintele proiectului de engineering
Coordoneaza si elaboreaza desenele de concept/desenele de ansamblu/desenele de detaliu
Controleaza, verifica si semneaza documentatia de proiect final
Elaboreaza specificatii tehnice si fise tehnice pentru includerea in cererile de oferta pregatite de Departamentul Oferte/Contracte
Elaboreaza anexele tehnice pentru a fi incluse în ofertele/contractele transmise Clientului
Face analizele tehnice comparative ale ofertelor diversilor furnizori
Monitorizeaza si supervizeaza desfasurarea proiectelor atribuite si rezultatele obtinute
Elaboreaza si verifica calculatii complexe de dimensionare
Raspunde de conformitatea cu legislatia de proiectare, normativele si standardele de operare inclusiv folosirea solutiilor tipice din proiecte anterioare
Sustine seful de proiect în legatura cu subcontractorii pentru proiectele specifice pentru a asigura conformitatea cu standardele de proiectare si cerintele proiectului
Raspunde pentru adaptarea în proiect a necesitatilor specifice ale Clientului
Asigura asistenta tehnica/supervizarea în atelierul fabricantului/ pe santier
Monitorizeaza si raspunde de calitatea proiectarii pentru a asigura functionalitatea solutiilor la nivelul de performanta specificat în scopul proiectului
Împartaseste cunostintele personale si asigura transferul permanent al acestora catre echipa
Antrenează echipele de proiectare pe perioada desfășurării lucrărilor repartizate si le acorda sprijin in vederea transferului de know-how si dezvoltarii abilitatilor lor tehnice
Urmareste implementarea schimbarilor decise de Comitetul Tehnic
Raspunde pentru respectarea normelor de proiectare, normativele si standardele de operare, inclusiv folosirea solutiilor standard din proiecte anterioare
Asigura asistenta tehnica la montaj pe santier
Isi actualizeaza permanent cunostintele, tinandu-se la curent cu noile dezvoltari în domeniul specific de activitate
Implementeaza instrumente si proceduri pentru continua imbunatatire a procesului de proiectare
Îndeplineste diverse sarcini care tin de misiunea postului si / sau sunt necesare / solicitate de managerul de pe nivel superior pentru nevoile departamentului / diviziei

Se ofera pachet salarial atractiv, mediu de lucru placut si profesionist, al 13lea salariu, bonuri de masa, asigurare de viata, pachet de servicii medicale la o clinica privata.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Descrierea companiei

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024