PROIECTANT CONSTRUCTII, utilizator softuri BIM (modelare 3D)

CN3 CONSULTING ENGINEERS SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
- este posesor al diplomei de inginer constructor, nivel licenta sau master; preferabil, in “Inginerie civilă“ = “Construcții civile, industriale si agricole“ (CCIA); dar, s-ar putea accepta si alte specializari inrudite din domeniul constructiilor (I&M=IE, CFDP);
- are intre 0 si 5 ani experienta in proiectarea constructiilor;
- are bune cunostinte de utilizare a unuia sau mai multor programe BIM; avantaj - cunoasterea sau chiar stapanirea programului “TEKLA Structures“ (sau, a "REVIT" si/sau altor soft-uri de modelare 3D) ;
- are o buna cunoastere a normelor si standardelor de proiectare (in special, a Eurocodurilor);
- are o fire deschisa si bun spirit de echipa; da dovada de colegialitate si altruism;
- da dovada de onestitate, devotament si fidelitate;
- poseda o mare dorinta de a invata si de a se perfectiona;
- este caracterizat de mare constiinciozitate si perseverenta;
- este bun vorbitor al limbii engleze; avantaj pentru cunoasterea (suplimentara) a altor limbi de circulatie internationala.
*** OBSERVATIE:
Candidatii interesati de o asemenea pozitie fie trebuie sa stapaneasca - in momentul angajarii - proiectarea/detalierea cu "TEKLA Structures" (sau, a "REVIT" si/sau alte soft-uri de modelare 3D), fie vor trebui sa fie dispusi si capabili si-o insuseasca foarte bine, in perioada de proba!

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
Viitorii angajati pe postul de “proiectant inginer constructii” ai firmei vor realiza - in principal, in "TEKLA Structures" (dar si in "REVIT" si/sau alte soft-uri de modelare 3D) - proiectarea/detalierea de elemente de structuri din beton si/sau metalice, pentru piata externa; in principal, din tari scandinave.
Principale responsabilitati ale viitorilor angajati:
- modelarea elementelor si a structurii, in programe BIM;
- intocmirea pieselor desenate (planselor de executie);
- definitivarea documentatiilor tehnice;
- asigurarea asistentei tehnice de santier, pana la finalizarea investitiei.

Beneficii oferite:
- salariu atractiv, atat corelat cu experienta si treptele de specializare atinse, cat si indexat continuu;
- tichete de masa;
- stagii de training si de teambuilding;
- bonusuri;
- lucrul intr-un mediu placut (tanar, prietenos, multicultural si multietnic, linistit si modern).

Subsidiara a companiei daneze "CN3 S/A" (cn3.dk), SC "CN3 Consulting Engineers" SRL Cluj-Napoca ofera servicii profesionale in ingineria civila, prin utilizarea inteligenta si inovativa a uneltelor/utilitarelor VDC (Virtual Design and Construction) si DCM (Digital Construction Management).

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024