Gratis

Programe de internship–locatie MIOVENI, mod de lucru hibrid

HORSE ROMANIA SA
3 poziții

Candidatul Ideal

Programe de internship – locatie Platforma Industriala MIOVENI, mod de lucru hibrid

Esti student sau proaspat absolvent ?
Vrei sa iti incepi cariera la unul dintre cei mai importanti angajatori din industria auto sub atenta indrumare a specialistilor nostri?

Descrierea jobului

HORSE Romania deschide mai multe programe de internship deschise in zona Digital IT:
Internship - Analiza date si creare dashboard exploatare date
Internship - Agile Business Analyst
Internship - Infrastructura IT
Iti poti dezvolta competentele pe zona de IT project management si baze de date, dar si pe tool-uri precum Agile, Jira, Confluence, GCP, Data, Spotfire, Looker, SQL, RPA solutions.

Toate candidaturile vor fi luate în considerare indiferent de naționalitate, sex, dizabilitate, vârstă, rasă, culoare, religie, stare de sarcină, identitate de gen sau orientare sexuală.

S-au spus multe despre viitorul mobilității, însă foarte puține despre cum se va face concret trecerea la aceasta.Realitatea este că nu vorbim doar de o soluție care ne va duce într-o călătorie către o mobilitate mai bună.

Noile forme de transport, precum și vehiculele electrice vor juca cu siguranță un rol important, însă drumul către decarbonizare nu poate fi niciodată un scenariu ori/sau, ci împreună.

Un scop comun către emisii scăzute și eficiență pentru toți.

Cu soluții hibride și noi combustibili, motorizarea actuală se poate combina cu noi tehnologii pentru ca toată lumea de pretutindeni să poată beneficia de acestea.

Putem transforma ceea ce a alimentat visele umanității încă de la începutul istoriei industriale, și pentru a face față acestei provocări, Renault Group lansează o companie specială: Horse.

Horse s-a născut pentru a promova tehnologia de ardere, pentru a fi un motor de tranziție, o propunere unică și internațională capabilă să stabilească ritmul pentru viitoarele soluții de motorizări termice.

Horse poate genera o schimbare reală pentru întregul sector auto:

•prin construirea unui ecosistem cu parteneriate industriale și tehnologice

•prin reproiectarea motorizărilor și a combustibililor pentru mai multă eficiență și mai puțină poluare,

•luând în considerare sutele de milioane de vehicule deja existente pe drum.

Horse este energie bine utilizată.

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024